Jagiellonia Białystok - Lech Poznań 3:2. Juniorzy walczyli pięknie, ale odpadli (wideo)

Białystok. Juniorzy starsi Jagiellonii Białystok walczyli o udział w finałowym turnieju mistrzostw Polski. Niestety, mimo zwycięstwa w rewanżu 3:2, do Włocławka pojadą młodzi piłkarze Lecha Poznań, którzy pierwsze spotkanie wygrali u siebie 1:0.

O awansie zadecydowały bramki zdobyte na wyjeździe przez poznaniaków. Trzeba tez przyznać, że losowanie było wyjątkowo pechowe.

- To był mecz na wysokim poziomie. Obie drużyny zasłużyły na udział w finale - mówił Michał Fidziukiewicz, napastnik "żółto-czerwonych".

Jego zdanie podzielał, Mariusz Rumak, trener Lecha, który od tego sezonu poprowadzi drużynę Jagi w Młodej Ekstraklasie.

- Przed turniejem finałowym powinno dojść do nas czterech zawodników, którzy są teraz z pierwszą drużyną. Powalczymy o złoto. Szkoda, że trafiliśmy na siebie, bo Jagiellonia też powinna grać o medale - mówił 33-letni szkoleniowiec.

O zwycięskiej porażce lechitów zadecydowały stałe fragmenty gry. Objęli prowadzenie, gdy z rzutu wolnego bezpośrednio gola strzelił Jakub Marynowicz. Przed przerwą wyrównał Mariusz Gogol.

Jaga nadal musiała strzelić jeszcze dwie bramki. Gdy w 67. minucie Igor Jurga głową wykończył dośrodkowanie z rogu, wydawało się, że jest po wszystkim. Gospodarze do końca się nie poddawali. Jan Pawłowski dobił strzał z wolnego Fidziukiewicza, a potem idealnie wyłożył piłkę Andrzejowi Jakimczukowi, który dał swojemu zespołowi prowadzenie 3:2. Na czwartego gola zabrakło czasu.

Jagiellonia Białystok - Lech Poznań 3:2 (1:1)
Bramki: 0:1 - Marynowicz 28, 1:1 - Gogol 37, 1:2 - Jurga 67, 2:2 - Pawłowski 71,
3:2 - Jakimczuk 83.
Pierwszy mecz 0:1. Awans Lecha.