Jagiellonia Białystok - Lechia Gdańsk (relacja na żywo)

Po golu w doliczonym czasie gry Artura Sobiecha Jagiellonia przegrała 0:1 w finale Pucharu Polski z Lechią Gdańsk.

Koniec meczu. Puchar Polski dla Lechii Gdańsk !!!

96. min. Gol dla Lechii!!! Błąd Kelemena, który przy dośrodkowaniu czekał na piłkę i wyprzedził go Artur Sobiech, który z bliskiej odległości skierował piłkę do bramki

90 min. Sędzia dolicza 7 minut

90 min. Zmiany w obu zespołach. W Jadze za Poletanovica wchodzi Bartosz Kwiecień, a w Lechii za Daniela Łukasika Steven Vitoria.

Jednak sędzia Frankowski nie uznaje bramki, gdyż był spalony. Ciągle 0:0 i gramy dalej.

87. min. Gol dla Lechii !!! Zamieszanie pod bramką Jagi, Kelemen odbił piłkę przed siebie i Flavio Paixao skierował ją do bramki

Gra wznowiona

76. min. Kibice Lechii odpalili race i sędzia Frankowski ze względu na słabą widoczność przerywa grę

74. min. Mocny strzał z linii pola karnego Guilherme i Alomerović z trudem odbija piłkę. Coraz większa przewaga Jagiellonii

71. min. Strzał z rzutu wolnego Marko Poletanovica, ale za słaby aby zaskoczyć bramkarza Lechii

70. min. Żółta kartka dla Błażeja Augustyna za faul na Guilherme

69 min. Zmiana w Lechii Gdańsk. Za Konrada Michalaka wchodzi Artur Sobiech

65. min. Dobra akcja prawą stroną Andreja Kadleca, ale nie zdołał dokładnie zagrać piłki do swoich kolegów w pole karne

57 min. Bodvarsson z bliskiej odległości uderzony piłką w głowę i kilka minut przerwy

49. min. Guilherme zagrał w pole karne do Imaza, ale strzał tego ostatniego zablokowany

48 min. Żółta kartka dla Zorana Arsenica po faulu na Jarosławie Kubickim

46 min. Obie drużyny drugą połowę zaczynają bez zmian

Końcówka pierwszej połowy dla Jagi. W sumie do przerwy Żółto-Czerwoni oddali siedem strzałów, a Lechia trzy.

47 min. Sędzia Frankowski doliczył dwie minuty do pierwszej połowy, ale skończyło się bez goli. Czekamy na drugą część meczu.

43 min. Alomerović niepotrzebnie wyszedł z bramki i Jaga była przed szansą na gola bo bramka była pusta. Ale Augustyn w ostatniej chwili uprzedził Jesusa Imaza

40 min. Kibice Lechii nadal są pod bramami

39 min. Przewagę uzyskuje Jagiellonia, ale jeszcze bez sytuacji bramkowych

34 min. Zamieszanie w polu karnym Lechii, ale strzał zawodnika Jagi zablokowany. Za chwilę akcja po drugiej stronie i ryzykowne wyjście za pole karne Kelemena, ale bez konsekwencji

31 min. Dośrodkowanie Lechii w pole karne, a tam zderzyli się Kelemen i Romanczuk, ale obaj już grają

28 min. Strzał lewą nogą Arvydasa Novikovasa, ale w środek bramki i Alomerović złapał piłkę.

26. min. W świetnej sytuacji Patryk Klimala. Młody napastnik przyjął piłkę w polu karnym, ale za daleko mu odskoczyła i Błażej Augustyn oddalił niebezpieczeństwo. Najlepsza akcja Jagiellonii.

22 min. Dośrodkowanie Flavio Paixao i Łukasz Haraslin był w dobrej sytuacji, ale uprzedził go Andrej Kadlec
21 min. Gra toczy się głównie w środku pola, ale coraz groźniejsza Lechia

15 min. Groźnie pod bramką Mariana Kelemena po rzucie wolnym Lechii

Tymczasem pod stadionem na trybuny nie może wejść wielu fanów obu drużyn. Czyżby problemy organizacyjne?

8 min. Pierwszy rzut rożny dla Jagi, ale po dobrym rozegraniu i strzale Tarasa Romanczuka piłka przeleciała obok bramki

5 min. Lechia miała rzut wolny ze środka boiska, ale po dośrodkowaniu Daniela Łukasika piłka wyszła za końcową linie.

Mecz się rozpoczął

Drużyny są już na murawie

Sędzią finału będzie Bartosz Frankowski z Torunia.

Na trybunie przewagę powinna mieć Jagiellonia. Z Białegostoku na mecz przyjechało 22 tysiące kibiców, a z Gdańska 19 tysięcy.

Arvydas Novikovas i Ivan Runje, którzy z powodu kontuzji nie byli pewni występu w finale, są jednak w składzie.

Skład Jagi: Kelemen - Kadlec, Runje, Arsenic, Bodvarsson - Novikovas, Poletanović, Romanczuk, Imaz, Guilherme - Klimala.

Rezerwowi: Sandomierski, Mitrović, Wójcicki, Pospisil, Twarowski, Kostal, Kwiecień.

Lechia: Alomerović – Mladenović, Augustyn, Nalepa, Nunes, Łukasik, Kubicki, Makowski, Haraslin, Michalak, Paixao.

Rezerwowi: Kuciak, Vitoria, Fila, Mak, Lipski, Żukowski, Sobiech

Przed meczem
W tym sezonie obie drużyny zmierzyły się ze sobą dwukrotnie. Najpierw Lechia wygrała 1:0 na terenie rywala. W rewanżu, w Gdańsku, tak samo Lechia okazała się lepsza i wygrała 3:2.

Zarówno Jagiellonia jak i Lechia zagrają po raz pierwszy o trofeum na PGE Narodowym. Ale nie po raz pierwszy w historii. Kibice z Białegostoku wciąż mają świeżo w pamięci zwycięski finał z 2010 roku kiedy w Bydgoszczy ich drużyna pokonała Pogoń Szczecin (1:0). Z obecnej kadry wystąpił jedynie Rafał Grzyb. Defensywny pomocnik w styczniu zakończył jednak karierę i dołączył do sztabu trenera Mamrota, dlatego jutro pomoże kolegom jedynie zza linii bocznej. Dla Lechii czwartkowy finał będzie trzecim w historii. Jej zawodnicy spróbują powtórzyć sukces z sezonu 1982/83, gdy ich poprzednicy okazali się lepsi od Piasta Gliwice (2:1).