Pavels Steinbors nie zagrał w meczu reprezentacji Łotwy. Czy będzie gotowy na starcie Jagi z Radomiakiem? jagiellonia.pl
Kibiców Jagiellonii Białystok może zaniepokoić nieobecność a reprezentacji Łotwy Pavelsa Steinborsa. Golkiper białostockiej drużyny opuścił przegrane 1:2 spotkanie swojej kadry narodowej z Turcją.

Jak donosi portal 90minut.pl doświadczonego bramkarza zabrakło w kadrze meczowej Łotyszy z powodu urazu. Zawodnika nie ma jeszcze w Białymstoku, a do klubu nie dotarły od niego żadne informacje o ewentualnej kontuzji. W wypadku potwierdzenia się wieści o urazie Steinborsa, w meczu z Radomiakiem bramki strzec będzie zapewne Xavier Dziekoński.

Pewne jest za to, że w spotkaniu Jagiellonii z radomskim beniaminkiem PKO Ekstraklasy nie wystąpią kontuzjowani od dłuższego czasu obrońcy Paweł Olszewski, Ivan Runje oraz pomocnik Dani Quintana. Najszybciej do zespołu powinien powrócić Hiszpan, ale potrwa to jeszcze około dwóch tygodni.

Dobra informacja to wznowienie zajęć przez Bartłomieja Wdowika. Młodzieżowiec Żółto-Czerwonych wraca po złamaniu nogi.

- Od strony zdrowotnej wszystko jest już w możliwie najlepszym porządku. Pozostaje jedynie dojście do optymalnej formy, ale niebawem będziemy mogli z niego skorzystać - informuje cytowany przez klubowe media Jagi trener Ireneusz Mamrot.

Białostocki sztab szkoleniowy nie miał w ostatnim czasie do dyspozycji Karola Struskiego i Fedora Cernycha, którzy, podobnie jak Steinbors, wyjechali na zgrupowanie i mecze reprezentacyjne. Struski wszedł na boisko w 60. minucie wyjazdowe spotkania polskiej kadry U-20 z Norwegią, rozgrywanego w ramach Turnieju Ośmiu Narodów. Biało-Czerwoni wygrali wysoko 5:1.

W znacznie gorszym humorze wróci do Białegostoku Cernych. Napastnik reprezentacji Litwy, który zbył bohaterem wygranego 3:1 meczu z Bułgarami (strzelił dwa gole), wraz z kolegami nie powojował sobie ze Szwajcarami. Nasi północni sąsiedzi doznali z Helwetami wysokiej porażki 0:4. Napastnik Jagi wybiegł w podstawowym składzie Litwy i został zmieniony w 83. minucie.

Spotkanie Jagiellonii z Radomiakiem w ramach 11. kolejki PKO Ekstraklasy zostanie rozegrane w poniedziałek - 18 października na stadionie miejskim w Białymstoku. Początek o godz. 20.30.