JLAS
Piłkarze Jagiellonii w trzecim sparingu odnieśli trzecie zwycięstwo
Piłkarze Jagiellonii w trzecim sparingu odnieśli trzecie zwycięstwo Wojciech Wojtkielewicz
Piłkarze Jagiellonii Białystok wciąż mogą pochwalić się kompletem zwycięstw w przedsezonowych sparingach. Żółto-Czerwoni w trzeciej grze kontrolnej tego lata pokonali pierwszoligowe Wigry Suwałki 2:1.

Lepiej to spotkanie rozpoczęli jednak piłkarze Wigier. W 23. minucie objęli prowadzenie za sprawą trafienia Oskara Fursta. Po chwili suwalczanie mogli podwyższyć, ale w dobrej sytuacji spudłował Kamil Sabiłło. To, co nie udało się napastnikowi Biało-Niebieskich, udało się Jakubowi Wójcickiemu. Prawy obrońca Jagi najlepiej odnalazł się w zamieszaniu podbramkowym i strzałem z najbliższej odległości doprowadził do wyrównania.

W drugiej połowie jedenastki obu drużyn zmieniły się diametralnie. Na tych roszadach zyskali białostoczanie, którzy zepchnęli Wigry do głębokiej defensywy. Bliscy trafień byli Joan Camara, Bartosz Bida i Paweł Gierach, ale piłka po ich strzałach obijała słupek, bądź poprzeczkę suwalskiej bramki. Wreszcie w 79. minucie jagiellończycy dopięli swego. Zwycięskiego gola strzelił Michał Ozga, którzy wykorzystał dość szczęśliwe dogranie Michała Kitlińskiego (testowany piłkarz Stali Stalowa Wola).

Jagiellonia Białystok - Wigry Suwałki 2:1 (1:1). Bramki: 0:1 - Furst (23), 1:1 - Wójcicki (45), 2:1 - Ozga (79).

Jagiellonia Białystok: Damian Węglarz (31. Hubert Gostomski; 60. Krševan Santini) - Jakub Wójcicki (46. Andrej Kadlec), Nemanja Mitrović, Zoran Arsenić (57. Michał Ozga), Böðvar Böðvarsson (46. Guilherme), Szymon Łapiński (46. Juan Camara), Martin Pospisil (46. Mikołaj Nawrocki), Marko Poletanović (46. Bartosz Kwiecień), Przemysław Mystkowski (46. Karol Struski), Jesus Imaz (70. Paweł Gierach), Patryk Klimala (46. Bartosz Bida; 70. Michał Kitliński).

Wigry Suwałki: (skład wyjściowy) Dominik Kąkolewski - Adrian Piekarski, Adrian Karankiewicz, Arkadiusz Najemski, Łukasz Sosnowski, Joel Huertas, Robert Bartczak, Aftyka, Mateusz Grudziński, Kamil Sabiłło, Oskar Furst.