Jagiellonia Białystok - Wisła Kraków 3:2 NA ŻYWO! Hat-trick Jesusa Imaza! Hiszpan rozgrywa koncert przy Słonecznej!

JLAS
Jagiellonia Białystok - Wisła Kraków NA ŻYWO!
Jagiellonia Białystok - Wisła Kraków NA ŻYWO! Anatol Chomicz
Na początek 6. kolejki PKO Ekstraklasy Jagiellonia Białystok zmierzy się u siebie z Wisłą Kraków. Białostoczanie liczą na drugie zwycięstwo z rzędu przed własną publicznością. Przed tygodniem Żółto-Czerwoni pokonali Górnika Zabrze 3:1 i tym samym awansowali na czoło peletonu, który ściga liderów z Wrocławia i Szczecina. Aby utrzymać kontakt z czołówką, podopieczni Ireneusza Mamrota muszą zdobyć komplet punktów w starciu z Białą Gwiazdą. Na naszej stronie można śledzić relację NA ŻYWO z tego meczu. Początek o godz. 20.30. Strona wymaga odświeżania.

90+4. minuta. Koniec meczu.
90. minuta. Sędzia dolicza cztery minuty.
90. minuta. Gol dla Wisły. Błąd Węglarza, który wypuszcza piłkę przed siebie, a po chwili strzałem pod poprzeczkę pokonuje go Buksa.
89. minuta. Węglarz uprzedził Drzazgę w polu karnym.
87. minuta. Kolejne twarde wejście Klemenza. Tym razem na nogi Klimali. Sędzia wyciąga żółty kartonik.
85. minuta. Strzał Sadloka w krótki róg broni Węglarz.
85. minuta. Jaga wyszła z dużych opresji. Piłkę z linii bramkowej wybił Klimala.
84. minuta. Rzut rożny dla Wisły.
81. minuta. Za Imaza wchodzi Klimala. Hiszpan żegnany owacją na stojąco.
80. minuta. Błaszczykowski dośrodkowuje w pole karne Jagi, ale nie było tam żadnego z jego partnerów.
77. minuta. Po rzucie rożnym głową niecelnie uderzał Brożek.
76. minuta. Uciekła piłka Bidzie, który próbował przyjmować ją po tym jak strzelał Kwiecień.
73. minuta. Kwiecień mógł mieć wejście smoka, ale fatalnie spudłował będąc kilka metrów przed bramką.
71. minuta. Zmiany dokonuje też trener Mamrot. W miejsce Poletanovicia wchodzi Kwiecień.
68. minuta. W zespole Wisły Drzazga zmienia Savicevicia.
66. minuta. GOOOOOOOOOOLLLLLLLL!!! JESUS IMAZ! Jesus Imaz po raz trzeci! Po pięknej akcji całego zespołu i asyście drugiego stopnia Pospisila.
64. minuta. Zmiana w Jagiellonii. Kostala zmienia Juan Camara.
63. minuta. Brzydki faul Wójcickiego i nasz obrońca ukarany kartką. Rzut wolny dla Wisły w niebezpiecznej odległości. Na szczęście Błaszczykowski uderza w mur.
61. minuta. Chuca uderza wysoko nad poprzeczką naszej bramki.
60. minuta. Żółtą kartką ukarany Sadlok.
59. minuta. Z dobrej strony pokazał się Bida. Wyłuskał piłkę przed własnym polem karnym.
57. minuta. Pierwsza zmiana w Wiśle. Za Boguskiego wchodzi Chuca.
57. minuta. Żółta kartka dla Niepsuja, który nieprzepisowo walczył w powietrzu z Guilherme.
54. minuta. Jaga wyszła z kontratakiem, ale źle zachował się Imaz, który dał się ograć obrońcom.
53. minuta. Arsenić fauluje Błaszczykowskiego. Wisła przed szansą na dośrodkowanie.
52. minuta. Nieporozumienie Bidy z Wójcickim na skrzydle i Wisła przy piłce.
51. minuta. Poletanović pogubił się w kontrataku.
48. minuta. Wiślacy wybijają piłkę po nogi Kostala, który strzela bardzo niecelnie.
47. minuta. Bida faulowany na prawej stronie boiska.
46. minuta. Początek drugiej połowy. Przy piłce Jaga.

45. minuta. Koniec pierwszej połowy.
44. minuta. Niestety, mamy kontaktowego gola dla Wisły. Trafia Paweł Brożek.
41. minuta. Żółta kartka dla Romanczuka za ostry wślizg w nogi rywala.
40. minuta. Mocny strzał z dystansu Poletanovicia, bez problemu łapie Buchalik.
38. minuta. Jest już 2:0!!! Drugi gol Jesusa Imaza! Show Hiszpana przy Słonecznej!
37. minuta. Szybka decyzja o strzale z powietrza Błaszczykowskiego, ale zabrakło precyzji.
33. minuta. GOOOOOOOL! Dla Jagi trafia Jesus Imaz!
32. minuta. Sprytny strzał Imaza piętką mija lewy słupek bramki Buchalika.
27. minuta. Guilherme trafia w mur. Po chwili indywidualną akcją popisuje się Bida, który dośrodkowuje do Romanczuka, ale kapitan Jagiellonii uderza wysoko nad poprzeczką.
26. minuta. Żółta kartka dla Janickiego, który fauluje Imaza. Będzie dobra okazja do strzału.
23. minuta. Kiepski strzał Kostala z dystansu.
20. minuta. Imaz złym podaniem do Bidy zaprzepaścił szansę na skuteczny kontratak.
18. minuta. Bida pracuje w defensywie i blokuje dośrodkowanie Sadloka.
15. minuta. Obrońcy Jagi mogą teraz odetchnąć. W dobrej sytuacji znalazł się Paweł Brożek, ale sędzia liniowy uznał, że napastnik Wisły był na spalonym.
11. minuta. Na szczęście zagrożenia z tego nie było, bo Błaszczykowski uderzył bardzo niecelnie.
10. minuta. Wójcicki fauluje Macieja Sadloka i Wisła będzie miała rzut wolny.
7. minuta. Teraz ładną akcję przeprowadzili jagiellończycy. Jesus Imaz zagrywał prostopadłą piłkę do wybiegającego za obrońców Martina Kostala, któremu zabrakło centymetrów, aby zdążyć przed bramkarzem Wisły.
6. minuta. Na spalonym Jakub Błaszczykowski.
5. minuta. Na razie częściej przy piłce są goście. Jagiellonia głównie biega za futbolówką.
3. minuta. Strzał z dystansu Vukasa Savicevicia szybuje wysoko nad poprzeczką bramki Węglarza.
2. minuta. Pierwsza ofensywna akcja Wisły i rzut rożny.
1. minuta. Pierwszy gwizdek sędziego Tomasza Kwiatkowskiego. Rozpoczyna Wisła.

Poznaliśmy już wyjściowe składy obu drużyn. W porównaniu do spotkania z Górnikiem trener Ireneusz Mamrot dokonał dwóch zmian. Najważniejszą informacją jest powrót Marko Poletanovicia, który w ostatnim czasie mógł liczyć tylko na grę w czwartoligowych rezerwach. Ponadto poza meczową osiemnastką znalazł się Tomas Prikryl i kontuzjowany Ognjen Mudrinski.

Jagiellonia Białystok: 96. Damian Węglarz - 7. Jakub Wójcicki, 17. Ivan Runje, 15. Zoran Arsenić, 12. Guilherme Sitya - 26. Martin Pospisil, 6. Taras Romanczuk - 31. Bartosz Bida, 20. Marko Poletanović, 77. Martin Kostal - 11. Jesus Imaz.

Rezerwowi: 29. Grzegorz Sandomierski, 2. Andrej Kadlec, 5. Nemanja Mitrović, 9. Patryk Klimala, 10. Juan Camara, 13. Mile Savković, 19. Bodvar Bodvarsson, 32. Mikołaj Nawrocki, 99. Bartosz Kwiecień.

Wisła Kraków: 22. Michał Buchalik - 19. David Niepsuj, 5. Lukas Klemenz, 2. Rafał Janicki, 4. Maciej Sadlok - 28. Vukan Savicević, 15. Jean Carlos Silva - 16. Jakub Błaszczykowski, 26. Kamil Wojtkowski, 9. Rafał Boguski - 23. Paweł Brożek.

Rezerwowi: 1. Mateusz Lis, 7. Michał Mak, 8. Łukasz Burliga, 11. Krzysztof Drzazga, 18. Victor Moya Martinez "Chuca". 21. Marcin Grabowski, 27. Marcin Wasilewski, 43. Dawid Szot, 44. Aleksander Buksa.