Żółto-Czerwoni zawiedli i przegrali z Wisłą Płock
Żółto-Czerwoni zawiedli i przegrali z Wisłą Płock Wojciech Wojtkielewicz
Spisująca się w tym sezonie słabiutko na wyjazdach Wisła Płock zdobyła stadion miejski w Białymstoku, ogrywając 1:0 Jagiellonię. Gra gospodarzy pozostawiała bardzo wiele do życzenia.

Pod nieobecność pauzującego za żółte kartki Bojana Nasticia trener Piotr Nowak nie wystawił na lewej stronie obrony Bartłomieja Wdowika, tylko powierzył zadania defensywne skrzydłowemu Fedorowi Cernychowi, a do środka tej formacji cofnięty został Taras Romanczuk.

Za te nietrafione decyzje Jaga szybko zapłaciła. Litwin nie nadążył za akcją rywali i pozwolił, by Kristian Vallo dokładnie dograł w pole karne. Do piłki doszedł Marko Kolar, uprzedził bramkarza Zlatana Alomerovicia i białostockich stoperów, wyprowadzając już w 5. minucie Nafciarzy na prowadzenie.

Nie tylko jednak Cernych, ale i pozostali gracze formacji obronnej spisywali się od początku słabiutko. Dwukrotnie przed szansą na podwyższenie prowadzenia stanął Rafał Wolski. Najpierw fatalnie przestrzelił, a potem kapitalną interwencją popisał się Alomerović. Kibice Żółto-Czerwonych mogli tylko przecierać oczy ze zdumienia, widząc bezradność swojego zespołu w poczynaniach defensywnych.

Po korektach w ustawieniu Jagiellonia pozbierała się i przestała popełniać błędy, ale z przodu miała problemy z kreowaniem okazji do wyrównania. Widoczny był na prawej stronie Tomas Prikryl, jednak jego wejścia w pole karne przeciwników i dogrania piłki nie doczekały się finalizacji.

- Zbyt łatwo straciliśmy bramkę. Zostawiliśmy rywalom z byt dużo przestrzeni i trudno było tego nie wykorzystać. mam nadzieję, że druga połowa będzie lepsza - mówił w przerwie przed kamerami stacji Canal + Sport Michał Nalepa.

Środkowy pomocnik nie miał już wpływu na poczynania Żółto-Czerwonych po zmianie stron, gdyż został zmieniony przez Wdowika. Plac gry opuścili też w przerwie niewidoczni Martin Pospisil i Filip Piszczek, a szansę dostali Paweł Olszewski i Narek Grigorjan.

Roszady niewiele pomogły, bo gdyby nie trzy fenomenalne interwencje Alomerovicia, Nafciarze podwyższyliby prowadzenie już w początkowych fragmentach drugiej połowy. Potem Jaga atakowała, aktywny był Grigorjan, ale przyjezdni bronili się mądrze. Niewiele wynikało z licznych dośrodkowań, bo w powietrzu dominowali obrońcy z Płocka.

Mimo to Jagiellonia mogła zremisować, ale z pomocą gościom przyszedł sędzia Tomasz Musiał. Krakowski arbiter, z sobie tylko znanych powodów nie dopatrzył się uderzenia w twarz Michała Pazdana przez Damiana Zbozienia i nie podyktował rzutu karnego tuż przed upływem regulaminowego czasu gry.

Nie zmienia to jednak faktu, że Żółto-Czerwoni przegrali zasłużenie. Zapłacili słoną cenę za złe ustawienie taktyczne na początku meczu, słabą grę defensywną i małą kreatywność w akcjach ofensywnych. Trudno być optymistą przed zbliżającym się wyjazdem do mającego mistrzowskie aspiracje Lecha Poznań.