Jagiellonia Białystok - Wisła Płock 1:0. Szczęśliwe zwycięstwo Jagiellonii. Najważniejsze są jednak trzy punkty! (zdjęcia)

(mark)
Wojciech Wojtkielewicz
Jakub Wójcicki strzelając gola w doliczonej 5 minucie regulaminowego czasu gry zapewnił Jagiellonii zwycięstwo 1:0 w meczu z Wisłą Płock. Piłkarze sprawili swoim kibicom prezent na święto Ultry.

To nie był rewelacyjny mecz w wykonaniu piłkarzy Jagiellonii, ale najważniejsze, że trzy punkty pozostały w Białymstoku. Jagiellonia ściga więc liderujące drużyny Lechii Gdańsk i Legii Warszawa.

W pierwszej połowie podopieczni trenera Ireneusza Mamrota mieli kilka dobrych sytuacji, ale zabrakło Zoranowi Arsenicowi i Tarasowi Romanczukowi dokładności i spokoju, by posłać piłkę do siatki bramki Wisły Płock.

Po przerwie goście uzyskali nawet przewagę, ale w bramce Jagiellonii świetnie sprawował się Grzegorz Sandomierski, który m.in. obronił groźny strzał Grzegorza Kuświka. Gol na wagę trzech punktów strzelił w 90+5 minucie Jakub Wójcicki. Po dośrodkowaniu z rzutu wolnego Adamca, Stepovic strzelił w poprzeczkę, ale piłka trafiła do Wójcickiego, który strzelił gola.

Jagiellonia Białystok - Wisła Płock 1:0 (0:0)
Bramka: 1:0 Jakub Wójcicki 90+5
Jagiellonia: Grzegorz Sandomierski - Zoran Arsenić, Ivan Runje, Nemanja Mitrović, Guilherme - Arvydas Novikovas, Marko Poletanović (66. Martin Adamec), Taras Romanczuk, Martin Pospíšil, Martin Košťál (77. Jakub Wójcicki) - Patryk Klimala (46. Stefan Šćepović).

Wisła: Thomas Dähne - Cezary Stefańczyk, Igor Łasicki, Alan Uryga, Ángel García - Jakub Łukowski (62. Justinas Marazas), Bartłomiej Sielewski, Dominik Furman, Ricardinho, Giorgi Merebaszwili (39. Nico Varela) - Oskar Zawada (71. Grzegorz Kuświk).
Żółte kartki: Romanczuk, Arsenić, Adamec (Jagiellonia); Furman, Kuświk (Wisła Płock).
Sędziował: Tomasz Kwiatkowski (Warszawa).
Widzów: 9066.

Zobacz koniecznie: Jagiellończycy spotkali się z dziennikarzami i zapowiedzieli walkę o dublet