Jagiellonia Białystok - Znicz Pruszków 6:1. Strzelecki festiwal białostockiej młodzieży

Maciej Bortniczuk zdobył dwie bramki w sparingu ze Zniczem Pruszków
Maciej Bortniczuk zdobył dwie bramki w sparingu ze Zniczem Pruszków jagiellonia.pl
W pierwszym sparingu podczas zgrupowania w Uniejowie, rozegranym na boisku kompleksu im. Włodzimierza Smolarka, piłkarze Jagiellonii pokonali Znicz Pruszków 6:1.

Pierwszy sparing Jagiellonii, podczas zgrupowania w Uniejowie, był popisem białostockiej młodzieży. Z sześciu goli aż cztery były dziełem młodych piłkarzy. Dwie bramki zdobył Maciej Bortniczuk, po jednej Krzysztof Toporkiewicz i Karol Struski. Asystę zaliczył Bartosz Bida. Jagiellonia bez problemu pokonała drugoligowy Znicz Pruszków 6:1. Mecz trwał 45 + 60 minut. Dodajmy także, że z dobrej strony pokazał się młody bramkarz Xavier Dziekoński, który obronił rzut karny. Niestety, w chwilę później skapitulował po strzale z bliskiej odległości Kacpra Laskosia.
Pochwała także dla klubowych mediów białostockiego klubu. Mecz mogliśmy zobaczyć na kanale Youtube Jaga TV, a komentował go, zresztą bardzo dobrze, Emil Kamiński.

Znicz Pruszków - Jagiellonia Białystok 1:6
Bramki: 0:1 Maciej Bortniczuk 18, 0:2 Maciej Bortniczuk 25, 0:3 Jesus Imaz 30, 0:4 Bogdan Tiru 54, 0:5 Karol Struski 69. 1:5 Kacper Laskoś 87, 1:6 Krzysztof Toporkiewicz 88.
Znicz Pruszków: Piotr Misztal (46 Filip Wysocki, 75 Jan Jurczak) - Peter Drobňák, Adrian Rybak, Maciej Wichtowski, Marcin Bochenek - Maciej Machalski (63 Kacper Skibko), Karol Noiszewski, Patryk Kubicki, Jakub Zagórski (63 Krystian Tabara), Tymon Proczek - Dariusz Zjawiński. Od 46. minuty grali także: Michał Wrześniewski, Bartłomiej Faliszewski, Mikołaj Szymański.
Jagiellonia Białystok: (I połowa): Pāvels Šteinbors - Andrej Kadlec, Zoran Arsenić, Ivan Runje, Bartłomiej Wdowik - Bartosz Bida, Martin Pospíšil (31. Oliwier Wojciechowski), Taras Romanczuk, Jesús Imaz, Juan Cámara - Maciej Bortniczuk. (II połowa): Xavier Dziekoński (97. Bartłomiej Maliszewski) - Paweł Olszewski, Błażej Augustyn, Bogdan Țîru, Böðvar Böðvarsson - Maciej Makuszewski (83. Krzysztof Toporkiewicz), Dawid Szymonowicz, Oliwier Wojciechowski (62. Karol Struski), Przemysław Mystkowski, Tomáš Přikryl - Jakov Puljić (90. Maciej Mas).
Żółte kartki: Rybak (Znicz); Augustyn (Jagiellonia).