Jagiellonia - Cracovia 2:2. Noty zawodników po meczu

Krzysztof Sokólski
Marek Wasiluk wygrywał większość główkowych pojedynków w meczu z Cracovią
Marek Wasiluk wygrywał większość główkowych pojedynków w meczu z Cracovią Anatol Chomicz
Noty zawodników białostockiej Jagiellonii po remisie z Cracovią 2:2.

Dobry mecz na zakończenie roku rozegrali piłkarze Jagiellonii. Żółto-czerwoni zremisowali 2:2 z Cracovią. Białostoczanie choć częściowo zmazali plamę po niechlubnej porażce 0:2 w Niecieczy. Tym razem zespół Michała Probierza zagrał z sercem i determinacją. Pierwsza połowa spotkania na kolana nie rzucała, ale po przerwie naszych zawodników można już tylko chwalić.

Na szczególne słowa uznania zasłużył Piotr Grzelczak. W tym roku napastnik Jagi miał wzloty i upadki. W ostatnim występie wzniósł się tak wysoko, że może żałować, iż jesienna część sezonu dobiegła już końca. Naładowany pozytywną energią Grzelczak mógłby pewnie za kilka dni grać kolejny mecz. Poczeka trochę dłużej, ale mamy nadzieję, że po zimowej przerwie i on, i jego koledzy wrócą na boisko w dobrej formie, by walczyć o miejsce w czołowej „ósemce”. A rywalizacja o górną część tabeli ekstraklasy zapowiada się ekscytująco.

Noty piłkarzy Jagiellonii za mecz z Cracovią (skala ocen 0-6):

Krzysztof Baran - nota 4: Można zastanawiać się czy nie mógł lepiej zachować się przy straconych bramkach. Gole na pewno nie obciążają jednak jego konta. W kilku sytuacjach natomiast popisał się bardzo dobrymi interwencjami.

Martin Baran - 3: Skupił się na defensywie, gdzie dużych błędów nie popełniał, ale czasami łatwo dawał ogrywać się rywalom.

Igors Tarasovs - 3,5: Pechowo interweniował przy pierwszym straconym golu, kilkakrotnie to jednak on ratował zespół przed niebezpieczeństwem.

Marek Wasiluk - 3: Też nie popisał się przy pierwszej straconej bramce. Przez cały mecz walczył z determinacją i olbrzymim zaangażowaniem, ale zdarzały mu się błędy.

Piotr Tomasik - 3: Nic wielkiego nie pokazał. Próbował rajdów lewym skrzydłem, ale w obronie dawał się ogrywać rywalom.

Przemysław Frankowski - 4: Strzelił gola, miał kilka efektownych rajdów, ale i zaliczył fatalną niewykorzystaną okazję, trafiając z kilku metrów w Grzegorza Sandomierskiego.

Jacek Góralski - 3,5: W środku pola spisywał się świetnie. Dobrze wywiązywał się z zadań destrukcyjnych, był widoczny w ofensywie. Niestety, przy stracie obu bramek przegrał powietrzne pojedynki z Denissem Rakelsem. Zwłaszcza nie popisał się przy drugim golu dla Cracovii.

Taras Romańczuk - 3: W środku pola brakowało z jego strony jakości.

Karol Świderski - 3: Początek miał słaby. Potem jednak rozkręcił się i trochę postraszył rywali. Nie był to jednak jego mecz. W 65. minucie zmieniony przez Rafała Grzyba.

Karol Mackiewicz - 4: Aktywny, pożyteczny. Miał świetne zagrania, choć i zdarzały mu się mniej fortunne pomysły. W 90. minucie zmieniony przez Jonatana Strausa.

Fedor Cernych - 3: Miał swoją szansę, ale jej nie wykorzystał. Z powodu kontuzji zmieniony w 45. minucie przez Piotra Grzelczaka.

Piotr Grzelczak - 5,5: Świetny mecz z przepięknym golem i kapitalną asystą. Każdy jego kontakt z piłką był niemal perfekcyjny. Czarujący występ!

Rafał Grzyb - 3:
Starał się porządkować grę w drugiej linii. Z różnym skutkiem.

Jonatan Straus - niesklasyfikowany: Grał za krótko, aby go oceniać.

Noty piłkarzy Jagiellonii za mecz z Termalika Bruk-Bet Nieciecza: Drągowski - 3, M. Baran 2, Wasiluk 1, Tarasovs 1, Tomasik 2, Frankowski 2, Góralski 2,5, Romanczuk 1, Mackiewicz 3, Vassiljev 0,5, Cernych 2, Grzyb 1, Grzelczak 2, Świderski - niesklasyfikowany.