Jagiellonia do przerwy remisuje z Lechią 1:1

(mark)
Przy piłce Tomasz Kupisz
Przy piłce Tomasz Kupisz For. A. Chomivz
Piłkarze Jagiellonii Białystok po pierwszej połowie niedzielnego spotkania z Lechią Gdańsk remisują 1:1

Mecz rozpoczął się od nietypowej sytuacji. Już w 1. minucie Lechia musiała dokonać zmiany bramkarza. Sebastian Małkowski rozgrzewając się nabawił kontuzji mięśnia dwugłowego. W jego miejsce wszedł Bartosz Kaniecki. Lechia od początku przeważała, a dwie znakomite okazje do zdobycia bramki zaprzepaścił Adam Duda. Przy trzeciej swojej szansie już się nie pomylił i po zagraniu Piotra Wiśniewskiego strzelił gola. Później, znów dwukrotnie Duda znalazł się w idealnych sytuacjach. Na szczęście Jagiellonii nie wykorzystał ich. Piłkarze Jagiellonii nastawiali się na kontry i po jednej z nich nieoczekiwanie doprowadzili do wyrównania. Tomasz Kupisz idealnie wrzucił piłkę w pole karne. Do piłki doszedł Quintana, ktory minął Kanieckiego i do pustej bramki wpakował piłkę. Tuż przed końcem pierwszej połowy w dobrej sytuacji znalazł się Dawid Plizga, ale żle przyjął piłkę i piłkarze Lechii zażegnali niebezpieczeństwo.

Lechia Gdańsk - Jagiellonia Białystok (1:1)
Bramki: 1:0 - Duda 19, 1:1 - Quintana 27.
Lechia: Sebastian Małkowski (4. Bartosz Kaniecki) - Deleu, Rafał Janicki, Jarosław Bieniuk, Piotr Brożek - Ricardinho, Łukasz Surma, Marcin Pietrowski, Adam Duda - Paweł Buzała, Piotr Wiśniewski.
Jagiellonia: Jakub Słowik - Filip Modelski, Michał Pazdan, Adam Dźwigała, Alexis Norambuena - Rafał Grzyb, Maciej Gajos - Tomasz Kupisz, Dawid Plizga, Daniel Quintana - Tomasz Frankowski. R
Żółta kartka: Pazdan 9Jagiellonia)
Sędziował: Tomasz Radkiewicz (Zgierz).