Jagiellonia do przerwy remisuje ze Śląskiem 0:0

(mark)
A. Chomicz
W ostatnim niedzielnym meczu T-Mobile Ekstraklasy Jagiellonia gra ze Śląskiem Wrocław. Do przerwy jest remis 0:0.

Trener Tomasz Hajto przed spotkaniem ze Śląskiem Wrocław dokonał kilku zmian. Pierwsza była wymuszona czerwoną kartką Jakuba Słowika. W bramce stanął więc Łukasz Skowron. Na bocznej obronie zagrał Jonatan Straus, w środku defensywy Tomasz Porębski i Michał Pazdan. Na pomoc został przesunięty nieoczekiwanie Chilijczyk Alexis Norambuena.
Śląsk bardzo szybko zdominował Jagiellonię. Po pierwszym kwadransie statystyka pokazywała 71 procent posiadania piłki przez gości przy zaledwie 29 procent gospodarzy.
Jednak pierwszą groźną sytuację stworzyli białostoczanie. Po zagraniu Tomasza Kupisza Maciej Gajos huknął z dystansu, ale piłka przeszła nad poprzeczką bramki Rafała Gikiewicza.
Śląsk bardzo szybko odpowiedział strzałem Piotra Ćwielonga. Piłkę na rzut rożny wybił Skowron. Wrocławianie mieli przewagę, a żółto-czerwoni mocno cofnięci szukali swoich szans w kontrach, licząc na szybkiego Kupisza. To on w 30 minucie zagrał do Dawida Plizgi, który uderzył na bramkę Śląska. Na posterunku był jednak Gikiewicz.
Chwilę później akcja przeniosła się pod bramkę Jagiellonii, gdzie z powietrza huknął Sebastian Mila. Na szczęście uczynił to niezbyt dokładnie i piłka przeszła obok bramki białostoczan.

Jagiellonia - Śląsk Wrocław (0:0)
Jagiellonia Białystok: Łukasz Skowron - Filip Modelski, Tomasz Porębski, Michał Pazdan, Jonatan Straus - Rafał Grzyb, Alexis Norambuena - Tomasz Kupisz, Maciej Gajos, Dawid Plizga - Tomasz Frankowski.
Śląsk Wrocław: Rafał Gikiewicz - Krzysztof Ostrowski, Adam Kokoszka, Tadeusz Socha, Mariusz Pawelec - Piotr Ćwielong, Marcin Kowalczyk, Dalibor Stevanović, Sebastian Mila, Waldemar Sobota - Łukasz Gikiewicz.
Żółta kartka: Porębski (Jagiellonia)
Sędziuje: Marcin Borski (Warszawa).