Wojciech Konończuk
Jagiellonia znów potwierdziła, że idzie w górę w futsalowej hierarchii w Polsce
Jagiellonia znów potwierdziła, że idzie w górę w futsalowej hierarchii w Polsce Damian Przestrzelski
O dużą niespodziankę postarała się Jagiellonia Futsal Białystok remisując we własnej hali 3:3 z liderem ekstraklasy - Rekordem Bielsko-Biała. Gola na wagę pierwszego w historii punktu z mocarzem polskiego futsalu strzelił w ostatniej minucie Ukrainiec Ołeksandr Kołesnykow. Kto wie, czy obie ekipy wkrótce nie spotkają się w fazie play-off.

Białostocki zespół przegrał dotąd wszystkie mecze w ekstraklasie z najlepszą w XXI wieku polską drużyną futsalową, a wyniki 0:10, czy 2:11 to wcale nie taka znów odległa przeszłość. Tym razem było inaczej, a kibice Jagiellonii zobaczyli zacięte, emocjonujące widowisko.

- Jeszcze nie tak dawno Rekord mógł pytać, ile z nami wygrać, teraz: jak z nami wygrać. To świadczy o tym, jaką drogę przeszliśmy i poukładanym zespołem teraz jesteśmy - mówi grający trener Jagiellonii Futsal Adrian Citko.

Zaczęło się jednak źle, bo już w 3. minucie Rekord wyszedł na prowadzenie, po technicznym strzale Sebastiana Leszczaka. Żółto-Czerwoni nie załamali się niefortunnym początkiem i ruszyli do ataku. Wyrównanie padło po tym, jak czerwoną kartkę zobaczył bramkarz ekipy z Bielska-Białej Bartłomiej Nawrat. Podlasianie wykorzystali grę w przewadze i do remisu doprowadził Kolumbijczyk Cristian Neme.

Jagiellonia - Rekord 3:3. Ukrainiec huknął w okienko

Jagiellonia poszła za ciosem i wkrótce wyszła na prowadzenie. Po rzucie rożnym piłkę do własnej bramki niefortunnie skierował Stefan Rakić. Niestety, wyniki 2:1 nie udało się gospodarzom utrzymać do przerwy, bo tuż przed końcem pierwszej połowy trafienie dla gości zaliczył reprezentant Polski Mikołaj Zastawnik.

Po zmianie stron mecz był nadal wyrównany, ale to Rekord objął prowadzenie, po strzale Matheusa Ferreiry. Kiedy wydawało się, że futsaliści z Bielska-Białej odniosą minimalne zwycięstwo, Jagiellonia zaryzykowała, wycofała bramkarza i rzuciła się do szturmu. Tuż przed końcem piłkę na lewej stronie dostał Kołesnykow, złamał akcję do środka i huknął w okienko bramki rywali. Piękny gol i znakomity wynik Jagi.

- Sprawiliśmy dużą niespodziankę i to cieszy, ale jest też mały niedosyt, bo mogliśmy zrobić wielką sensację i pokonać Rekord - zaznacza trener Citko.

WYNIKI 26. KOLEJKI

• Jagiellonia Białystok - Rekord Bielsko-Biała 3:3 (2:2). Bramki: 0:1 - Leszczak (3), 1:1 - Neme (13), 2:1 - Rakić (15-samobójcza), 2:2 - Zastawnik (20), 2:3 - Ferreira (28), 3:3 - Kołesnykow (40).
  • Clearex Chorzów - Piast Gliwice 0:9, Widzew Łódź - AZS UŚ Katowice 1:1, FC Toruń - AZS UW Wilanów Warszawa 1:3, Red Dragons Pniewy - Red Devils Chojnice 7:1, Legia Warszawa - Dreman Opole Komprachcice 9:5.
  • 3 kwietnia (poniedziałek): Constract Lubawa - Futsal Leszno (godz. 18.15).
  • Pauza: BSF Bochnia.