Jagiellonia II lepsza od lidera

kgol
Mecz ŁKS Łódź - Jagiellonia II Białystok 0:1
Wysokie porażki wyjazdowe poniosły drużyny Ruchu Wysokie Mazowieckie i ŁKS 1926 Łomża. Jagiellonia II wygrała z liderem tabeli.

Najsłabiej z podlaskich ekip wypadł ŁKS 1926 Łomża, który przegrał z Sokołem Ostróda aż 0:4.
– Uważam, że początek spotkania należał do nas. Byliśmy stroną dominującą do 25. minuty, ale właśnie wtedy gospodarze wyszli na prowadzenie i później już kontrolowali przebieg potyczki – mówi Mateusz Miłoszewski trener ŁKS.

Dla łomżan była to już druga z rzędu porażka, co może niepokoić w kontekście sytuacji w tabeli. W tej chwili przewaga biało-czerwonych nad strefą spadkową wynosi już tylko sześć oczek.
– Najpierw dostaliśmy głupiego gola z rzutu rożnego, a chwilę później po zamieszaniu w polu karnym gospodarze odskoczyli nam na dwie bramki. Runda wiosenna powoli wchodzi w najwyższe obroty, więc musimy wziąć się do solidnej pracy i szukać punktów – dorzuca trener ŁKS.

Niepocieszeni wracali z delegacji także piłkarze Ruchu Wysokie Mazowieckie, którzy przegrali w Morągu z Huraganem 0:3. Gospodarze mieli ułatwione zadanie, bowiem jeszcze przed przerwą czerwoną kartkę ujrzał obrońca Podlasian Łukasz Piłatowski.
– Zawiedliśmy w pierwszej połowie, kiedy to straciliśmy dwie bramki oraz zawodnika. Po zmianie stron, mimo gry w osłabieniu, jednak opanowaliśmy sytuację i wcale nie było widać przewagi liczebnej gospodarzy – komentuje Tomasz Kułkiewicz, trener Ruchu.

Sytuacja w tabeli Ruchu jest bardzo niewesoła. Na ten moment zajmuje 16. pozycję w lidze i widmo degradacji coraz mocniej zagląda w oczy graczom beniaminka.

Honor podlaskich trzecioligowców uratowały rezerwy białostockiej Jagiellonii, które na wyjeździe pokonały liderujący ŁKS Łódź 1:0. Gola na wagę zwycięstwa strzelił w 72. minucie Damian Szymański z rzutu karnego.
– Po przerwie zagraliśmy odważniej i to się opłaciło – mówi Maciej Kudrycki, kierownik białostoczan.

Sokół Ostróda - ŁKS 1926 Łomża 4:0 (3:0)
Bramki: 1:0 Hirsz 25, 2:0 Suchocki 31, 3:0 Hirsz 37, 4:0 Pączko 59.
ŁKS: Lipiec - Kamienowski, Reinaldo Melao, Wasiulewski, Dąbkowski, Baranowski, Cibulskas, Maćkowski, Kaliszewski, Tarnowski , Drażba.

Huragan Morąg - Ruch Wysokie Mazowieckie 3:0 (2:0)
Bramki: 1:0 Galik 23, 2:0 Zajączkowski 31, 3:0 Chiliński 56-karny.
Ruch: Dobreńko - Borowik, Jóźwiak, Piłatowski, Pasko (75. Sawicki), Zieniewicz (46. Grochowski), Jastrzębski, Sultanow (65. Ostaszewski), Faszczewski, Mleczek (46. Poduch), Zalewski.

ŁKS Łódź - Jagiellonia II Białystok 0:1 (0:0)
Bramka: 0:1 Szymański 72 z karnego.
Jagiellonia: Karpieszuk – Radecki, Straus, Szymanowicz, Burliga, Grabowski, Prolejko, Mystkowski (76. Ostaszewski), Romanczuk, Szymański, Gajko (86. Wołczyński).

Inne wyniki 20. kolejki
Widzew Łódź - Pelikan Łowicz 2:0, Motor Lubawa - Concordia Elbląg 0:3, Świt Nowy Dwór Mazowiecki - Lechia Tomaszów Mazowiecki 2:0, Finishparkiet Nowe Miasto Lubawskie - Ursus Warszawa 2:0, MKS Ełk - Huragan Wołomin 2:0.
Mecz: Sokół Aleksandrów Łódzki - Legia II Warszawa został przełożony na 5 kwietnia.