Po trzytygodniowej przerwie Jagiellonia wróciła do ligowej gry. Białostoczanie o tydzień mieli dłuższą przerwę od pozostałych drużyn. Było to spowodowane przesunięciem meczu z Pogonią Szczecin borykającą się z zakażeniami koronawirusem. W sobotę podopieczni Bogdana Zająca podejmowali Lecha Poznań, który rewelacyjnie prezentuje się w europejskich pucharach kwalifikując się do fazy grupowej Ligi Europy. Oto zapis naszej relacji na żywo.

90 + 5 min.: Sędzia kończy mecz. Jagiellonia odnosi pierwsze zwycięstwo w sezonie na własnym boisku!
90 min.: Sędzia doliczył 5 minut.
90 min.: Zmiana w Jagiellonii. Za Imaza wchodzi Augustyn! Bronimy się.
84 min.: Mógł być już remis. Tiba strzela z głowy piłkę wybija Steinbors.
82 min. Jakub Moder strzela jedenastkę i gol kontaktowy!
80 min.: Co za błąd Bodvarsson. Przy linii końcowej pola karnego trafia w nogę Tiby i sędzia po konsultacji VAR pokazuje na rzut karny dla Lecha.
b]77 min.:[/b] Zmiany w Lechu. Za Ramireza wchodzi Marchwiński. za Kamińskiego Kacharava
70 min.: Zmiany w Jagiellonii. Za Makuszewskiego wchodzi Mystkowski, a za Prikryla debiutuje Kris Twardek.
68 min.: Gol dla Jagiellonii. Świetne podanie Imaza do Makuszewskiego, który mając na plecach dwóch obrońców Lecha strzela obok bramkarza gości. Jagiellonia prowadzi 2:0!
67 min,.: Żółta kartka dla Kamińskiego za faul na Runje.
65 min.: I kontra Jagiellonii. Czterech na trzech. Strzał Prikryla, zbyt słaby, by zaskoczyć bramkarza Lecha.
62 min.: Zmiana w Lechu. Za Puchacza wchodzi Skóraś.
60 min.: Pierwszy kwadrans II połowy dla gości. Jagiellonia umiejętnie się broni i wciąż czeka na kontry.
50 min.: Strzał Ramireza, piłkę wybija Steinbors. Uff.
49 min.: Runje fauluje Tibę. Rzut wolny dla Lecha metr przed linią pola karnego.
46 min.: Zaczynamy drugą połowę. W Jagiellonii zmiana. Za Fernana Lopeza wchodzi Fedor Cernych.
45 + 2 min.: Sędzia kończy I połowę.
45 min.: Sędzia doliczył dwie minuty.
43 min.: Ładna akcja Jagiellonii, zakończona strzałem Romanczuka. Piłka przechodzi minimalnie obok słupka bramki Lecha.
39 min.: - Lech atakuje, a Jagiellonii broni się licząc na kontry.
32 min.: Romnczuka wybija piłkę spod nóg Ishaka ratując Jagiellonię.
25 min.: - Dziwna decyzja sędziego. Żółta kartka za opóźnianie gry dla Steinborsa.
18 min.: - Soczysty strzał Makuszewskiego, Bramkarz Lecha sparował piłkę na rzut rożny.
15 min.: - Groźna akcja Lecha. Strzał Puchacza, na szczęście obok.
14 min.: - Świetne podanie Romanczuka do Makuszewskiego. "Maki" strzela tuz obok słupka.
12 min.: Jednak nie ma gola. Kamiński na pozycji spalonej. Jagiellonia prowadzi 1:0.
10 min. - Ivan Runje został ukarany żółta kartką.
9 min. - Jest już remis. Faul Jagiellonii, sędzia stosuje przywilej korzyści i Kaminski z bliska strzela gola. Jest jednak VAR. Czekamy
8 min. - Za faul na Romanczuku żółtą kartka ukarany został Tymoteusz Puchacz.
2 min. - Ale początek Jagiellonii. Gol Tarasa Romanczuka. Z rzutu rożnego dośrodkował Lopez, a z głowy uderzył Romanczuk. Prowadzimy 1:0!
1 min - Zaczyna Jagiellonia.
Jagiellonia gra w żółto-czerwonych strojach, Lech na niebiesko.
W dziewięciu spotkaniach z rzędu przy ul. Słonecznej Lech nie zdołał wygrać z Jagiellonią.
To będzie 200 występ Tarasa Romanczuka w ekstraklasie. Jest drugim jagiellończykiem który osiągnął dwusetny występ. Natomiast Fernan Lopez jest 262 jagiellończykiem, który zagra w ekstraklasie, a 85 obcokrajowcem.

JAGIELLONIA BIAŁYSTOK - LECH POZNAŃ 2:1 (1:0)
BRAMKA: 1:0 - Taras Romanczuk 2, 2:0 - Maciej Makuszewski 68, 2:1 - Jakub Moder 82 z karnego.
JAGIELLONIA: Pavels Steinbors – Paweł Olszewski, Bogdan Tiru, Ivan Runje, Bodvar Bodvarsson, Maciej Makuszewski (70. Przemysław Mystkowski), Taras Romanczuk, Martin Pospisil, Fernan Lopez (46. Fedor Cernych), Tomas Prikryl (70 min. Kris Twardek), Jesus Imaz (90. Błażej Augustyn).
Rezerwowi: Damian Węglarz, Błażej Augustyn, Szymon Sobczak, Fedor Cernych, Bartosz Bida, Mateusz Wyjadłowski, Krzysztof Toporkiewicz, Przemysław Mystkowski, Kristopher Twardek.
LECH: Filip Bednarek - Alan Czerwiński, Tomasz Dejewski, Vasyl Kravets, Lubomir Satka, Tymoteusz Puchacz (62. Michał Skóraś), Jakub Kamiński (77. Nika Kacharava), Pedro Tiba, Jakub Moder, Dani Ramirez (77. Filip Marchwiński), Mikael Ishak.
Rezerwowi: Marko Malenica, Filip Szymczak, Karlo Muhar, Filip Marchwiński, Nika Kacharava, Michał Skóraś, Mohammad Awwad.
SĘDZIUJE: Jarosław Przybył.
ŻÓŁTE KARTKI: Runje, Steinbors (Jagiellonia): Puchacz, Kamiński (Lech)