Jagiellonia lepsza od mistrza Litwy

Dawid Plizga ustalił wynik meczu z Ekranasem
Dawid Plizga ustalił wynik meczu z Ekranasem Archiwum
W swoim pierwszym sobotnim spotkaniu sparingowym Jagiellonia Białystok wygrała 2:0 z liderem litewskiej ekstraklasy Ekranasem Poniewież.

Kończąca zgrupowanie w Mariampolu Jagiellonia zagrała niezły mecz. Prowadzenie uzyskała w 55. minucie po strzale Macieja Makuszewskiego, który wykorzystał świetne podanie Christiana Bekamengi. Wynik ustalił tuż przed końcem spotkania Dawid Plizga. Po zagraniu Pawła Tarnowskiego Plizga znalazł się w sytuacji sam na sam z litewskim bramkarzem i nie zmarnował szansy.

W sobotę białostoczanie rozegrają jeszcze jeden sparing. Rywalem będzie Stomil Olsztyn.

Ekranas Poniewież - Jagiellonia Białystok 0:2 (0:0)
Bramki: 0:1 - Makuszewski 55, 0:2 - Plizga 90.
Ekranas Poniewież: Emilijus Zubas - Giedrius Tomkevicius, Vytautas Luksa, Ignas Dedura, Mantas Samusiovas (60 Edvinas Girdvainis), Aurimas Kucys, Arnas Ribokas (46 Dovydas Norvilas), Marko Andelković (73 Edgaras Baranauskas), Vitalijus Kavaliauskas, Aurimas Vertelis (75 Rytis Pilotas), Żilvinas Kymantas (62 Egidijus Varnas).
Jagiellonia Białystok: Jakub Słowik - Alexis Norambuena, Thiago Rangel Cionek, Michał Pazdan, Luka Pejović - Paweł Tarnowski, Rafał Grzyb, Łukasz Tymiński, Dawid Plizga, Maciej Makuszewski - Christian Bekamenga.
Żółte kartki: Kucys, Tomkevicius (Ekranas), Tarnowski, Norambuena (Jagiellonia). Czerwone kartki: Baranauskas (87. minuta, Ekranas, za uderzenie rywala), Makuszewski (87. minuta, Jagiellonia, za uderzenie rywala).