Jagiellonia po meczu z Zagłębiem Lubin. Nie liczmy punktów przewagi i grajmy swoje!

Mecz Zagłębie Lubin - Jagiellonia Białystok
Mecz Zagłębie Lubin - Jagiellonia Białystok Piotr Krzyżanowski
Jeżeli Jagiellonia chce zostać mistrzem Polski nie może grać tak, jak w pierwszej połowie spotkania z Zagłębiem Lubin. Nie była to postawa godna lidera ekstraklasy. Prawdziwą Jagę zobaczyliśmy po przerwie. Walczącą, grającą z pomysłem, co chwila stwarzającą zagrożenie pod bramką rywala.

Obserwując spotkanie trudno było zaakceptować, że możemy je przegrać. A jednak skończyło się porażką 0:1. Porażką niezasłużoną. Choć z drugiej strony, czy na pewno? Nie możemy liczyć, że w każdym meczu będzie „Mamrot time” i tak, czy inaczej wykaraskamy się z kłopotów.

Jagiellończycy wchodzą już w decydującą fazę sezonu i dosłownie w każdej jego minucie muszą zachować pełną koncentrację. Tu już nie ma miejsca na chwilę rozprężenia. Każdego rywala należy traktować z jednakowym szacunkiem. W poniedziałek przegraliśmy mecz, którego przegrać nie mieliśmy prawa. Można powiedzieć, że lepiej teraz, niż później w grupie mistrzowskiej i w sumie nic wielkiego się nie stało. Przecież wciąż jesteśmy liderem i mamy wszystko we własnych rękach. Ale nie stwarzajmy sami sobie problemów. Nie oglądajmy się, co robią Legia oraz Lech. Patrzmy na siebie i róbmy, to co potrafimy. Nie liczmy punktów przewagi, a wychodźmy na boisko i grajmy swoje!

Noty piłkarzy Jagiellonii za mecz z Zagłębiem (skala ocen 0-6):
Mariusz Pawełek – nota 4: Robił co mógł, ale nie zdołał uchronić zespołu przed utratą gola. W kilku innych sytuacjach uratował kolegom skórę.
Łukasz Burliga – 3: Brakowało jego akcji w ofensywie. Nie popełniał większych błędów, ale grał w sposób statyczny i przewidywalny.
Ivan Runje – 2,5: Nie był to najlepszy występ chorwackiego piłkarza. Zdarzały mu się pomyłki. Nie popisał się przy stracie gola.
Nemanja Mitrović – 3: Łatał dziury, przewidywał zamierzenia rywali, choć zwłaszcza przed przerwą w jego poczynaniach brakowało spokoju.
Guilherme – 3,5: Miał sporo pracy. Wywiązywał się z niej bez większych zarzutów.
Przemysław Frankowski – 3: Po zgrupowaniu reprezentacji nie był w optymalnej formie fizycznej. Oczekiwania wobec niego są dużo większe.
Taras Romanczuk – 3,5: Miał dobre statystyki. Starał się prowadzić grę. Brakowało mu jednak szczęścia. Piłka po jego uderzeniu głową trafiła m.in. w słupek bramki Zagłębia Lubin.
Piotr Wlazło – 2,5: W pierwszej połowie meczu zdecydowanie przegrywał walkę o środek boiska. W 86. minucie zastąpił go Bodvar Bodvarsson.
Jakub Wójcicki – 2,5: Ambicji mu nie brakowało, ale nic wielkiego nie pokazał. Zmieniony w 62. minucie przez Karola Świderskiego.
Martin Pospisil – 3: Doskonale rozprowadził dwie-trzy akcje, które mogły zakończyć się bramkami. Za rzadko brał jednak ciężar gry na swoje barki. Zmieniony w 90. minucie przez Gutiego.
Roman Bezjak – 2,5: Zmarnował idealną okazję strzelecką. Zbyt mało impulsów dawał jagiellońskiej ofensywie.
Karol Świderski – 3: Rozruszał grę Jagi. Szkoda, że nie wykorzystał świetnej sytuacji na zdobycie bramki.
Bodvar Bodvarsson – niesklasyfikowany: Grał za krótko, aby go oceniać.
Guti – niesklasyfikowany: Grał za krótko, aby go oceniać.