Jagiellonia pokonała silną rumuńską drużynę

W drugim sparingu podczas zgrupowania w Turcji piłkarze Jagiellonii pokonali 2:1 FC Vaslui.

Jagiellonia Białystok zrehabilitowała się za wysoką porażkę 2:6 z Karpatami Lwów. W niedzielę Jaga ograła 7. zespół rumuńskiej ekstraklasy.

Mecz lepiej rozpoczęli Rumuni, którzy już w 7. minucie wyszli na prowadzenie. Białostoczanie jednak zdołali się pozbierać i jeszcze przed przerwą do wyrównania doprowadził Grzegorz Rasiak. Zwycięskiego gola strzelił w 70. minucie testowany chorwacki stoper, Luka Gusić, popisując się efektownym uderzeniem głową po dośrodkowaniu z rzutu rożnego Ermina Seratlicia.

Jagiellonia Białystok - FC Vaslui 2:1 (1:1)
Bramki: 0:1 - Wesley 7, 1:1 - Rasiak 30, 2:1 - Gusić 70.
Jagiellonia. I połowa: Sandomierski - Norambuena, Cionek, Nowotka - Makuszewski, Arłukowicz, Gigauri, Seratlić - Dzalamidze - Rasiak, Zubowicz. II połowa: Sandomierski - Bartczak, Gusić, Kostuch, Pejović - Makuszewski (60. Kalista), Dzalamidze (80. Kądzior), Gigauri (80. Łupiński), Seratlić - Zubowicz - Pawłowski.