Jagiellonia przegrała w Chorzowie

Mariusz Klimaszewski [email protected]
W. Wojtkielewicz
Piłkarze Jagiellonii w pierwszym spotkaniu T-Mobile Ekstraklasy po zimowej przerwie przegrali z Ruchem Chorzów 0:1.

W pierwszym spotkaniu T-Mobile Ekstraklasy po zimowej przerwie piłkarze Jagiellonii rozczarowali. Słabo zagrali także gospodarze z Chorzowa i w związku z tym kibice zobaczyli mierne spotkanie.
Pierwsza połowa nie rozgrzała kibiców. Bliżsi strzelenia gola byli "Niebiescy". W 22. minucie Grzegorz Kuświk z trzech metrów nie zdołał pokonać Jakuba Słowika, który popisał się skuteczną interwencją.
- Gra nie wygląda tak jakbyśmy chcieli, brakuje błysku - mówił w przerwie Jakub Tosik, który na początku meczu mógł strzelić samobója. Na szczęście piłka minęł słupek bramki Jagi.
Ruch zdobył decydującego gola o wyniku meczu dwanaście minut po przerwie. Marek Zieńczuk wykonał rzut wolny z bocznej linii pola karnego Jagiellonii. Uderzył w krótki róg bramki żółto-czerwonych. Piłkarze ustawieni w murze nie podskoczyli, a wręcz uchylili się. Źle ustawiony Słowik nie zdążył już z interwencją i musiał wyciągać piłkę z siatki.
Dopiero po stracie gola gra Jagiellonii ożywiła się. Białostoczanie zepchnęli chorzowian na ich własną połowę, jednak nie potrafili przeprowadzić skutecznej akcji. W 87 minucie Adam Dźwigała idealnie zagrał w pole karne, ale do wysokiej piłki nie zdołał dobrze wyskoczyć Dani Quintana strzelając obok bramki Ruchu.
W samej końcówce strzelali jeszcze Rajalakso i Ugochukwu Ukah. Jednak i oni nie znaleźli drogi do bramki gospodarzy i spotkanie zakończyło się skromnym zwycięstwem Ruchu 1:0.

Ruch Chorzów - Jagiellonia Białystok 1:0 (0:0)
Bramki: 1:0 - Marek Zieńczuk 57.
Ruch: Michał Buchalik - Marek Szyndrowski, Marcin Malinowski, Piotr Stawarczyk, Daniel Dziwniel - Jakub Kowalski (72. Jakub Smektała), Łukasz Surma, Maciej Jankowski, Filip Starzyński, Marek Zieńczuk (90+2. Kamil Włodyka) - Grzegorz Kuświk (90. Bartłomiej Babiarz).
Jagiellonia: Jakub Słowik - Filip Modelski, Ugochukwu Ukah, Michał Pazdan, Jakub Tosik (79. Mateusz Piątkowski) - Sebastian Rajalakso, Joel Perovuo (70. Adam Dźwigała), Dani Quintana, Rafał Grzyb, Dawid Plizga (46. Roberts Savalnieks) - Bekim Balaj.
Żółte kartki: Stawarczyk (Ruch). Jagiellonia Białystok: Michał Pazdan.
Sędziował: Tomasz Musiał (Kraków). Widzów 6 000.