Jagiellonia przegrała z Legią (wideo)

Legia powstrzymywała ataki jagiellończyków
Juniorom młodszym Jagiellonii pozostały tylko marzenia o medalach mistrzostw Polski. Wczoraj Jaga przegrała 1:3 z Legią.

Białostoczanie byli słabsi od rywali. W pierwszej połowie spotkania legioniści trafili w słupek i poprzeczkę. Dwa razy w sytuacjach sam na sam świetnie interweniował bramkarz żółto-czerwonych Piotr Walczyk. Walczyk kilka razy pomógł drużynie, ale nie ustrzegł się błędów. Miał kłopoty zwłaszcza przy dośrodkowaniach. W 26 minucie minął się z piłką, a jego pomyłkę wykorzystał Łukasz Turzyniecki.

- Niestety, kiepsko radziliśmy sobie w bocznych strefach. Tu dały o sobie znać osłabienia personalne - tłumaczy Dariusz Bayer, trener Jagiellonii.

Gospodarze zostali zdominowani, ale tuż przed przerwą szczęśliwie udało się doprowadzić do wyrównania. Po strzale z rzutu wolnego Jonatana Strausa bramkarz Legii wypuścił piłkę, a skuteczną dobitką popisał się Bartosz Giełażyn.

W drugiej części mecz się wyrównał. W 50 minucie Jaga mogła nawet wyjść na prowadzenie, lecz Giełażyn przegrał pojedynek jeden na jeden z warszawskim bramkarzem. Końcówka należała jednak do legionistów, w których główne skrzypce grał zdobywca dwóch bramek Jakub Arak.

Jagiellonia Białystok - Legia Warszawa 1:3 (1:1)
Bramki: 0:1 - Tużyniecki 26, 1:1 - Giełażyn, 1:2 - Arak 59, 1:3 - Arak 70.
Żółta kartka: Malinowski (Jagiellonia). Widzów: 400.

Więcej w czwartkowym wydaniu "Gazety Współczesnej"