Żółto-Czerwoni zremisowali z Rakowem, co dało Legii tytuł mistrza kraju
Żółto-Czerwoni zremisowali z Rakowem, co dało Legii tytuł mistrza kraju Wojciech Wojtkielewicz
Jagiellonia zremisowała 0:0 z Rakowem Częstochowa na otwarcie 28.kolejki PKO BP Ekstraklasy. Oznacza to, że białostocki zespół utrzymał się w ekstraklasie, bo matematyczną szanse na wyprzedzenie go straciło Podbeskidzie Bielsko-Biała. Ważniejsze jest jednak to, że mistrzem Polski została Legia Warszawa.

Stołeczną ekipę teoretycznie mogli jeszcze wyprzedzić piłkarze z Częstochowy, ale musieli pokonać Jagę. NIe udało im się to i Legia może świętować 15. w historii mistrzowskie trofeum.

Pierwsza połowa była bardzo żywa. Oba zespoły atakowały, sporo było strzałów i spięć podbramkowych. Groźniejsi okazali się goście, którzy powinni wyjść na prowadzenie w 25. minucie. Pavels Steinbors popisał się jednak świetnym refleksem, odbijając piłkę po strzale Frana Tudora i rykoszecie, a za chwilę po dobitce Jarosława Jacha. Niestety, kilka znakomitych interwencji łotewski golkiper przypłacił kontują i jeszcze przed przerwą zastąpił go Xavier Dziekoński.

Jaga odpowiedziała kilkoma uderzeniami głową Jesusa Imaza. Tuż przed przerwą Hiszpan został w polu karnym przewrócony przez Jacha. Sędzia Bartosz Frankowski najpierw wskazał na wapno, ale po analizie VAR wycofał się z tej decyzji.

- Był kontakt, ale nie spowodował on upadku. Jesus zrobił jeszcze krok i dopiero się przewrócił - opisał całą sytuację przed kamerami Canal + Sport Jach. Gdyby jednak sędzia podtrzymał swoją decyzję, to też by się z niej wybronił.

Po zmianie stron tempo spadło i widowisko straciło na atrakcyjności. Gra była raz po raz przerywana faulami, zmianami, a okazji strzeleckich było jak na lekarstwo. Dziać się zaczęło dopiero w końcówce. Najpierw Dziekońskiego omal samobójczym strzałem nie zaskoczył Błażej Augustyn, potem groźnie uderzał Imaz, a na koniec pojedynek z białostockim golkiperem przegrał Jakub Arak.