Jagiellonia remisuje do przerwy z Piastem 1:1. 167. gol Frankowskiego!

(mark)
Piłkarze Jagiellonii remisują do przerwy w Gliwicach z Piastem 1:1

Piłkarze Jagiellonii do przerwy szczęśliwie remisują z Piastem, gdyż to gospodarze przeważają i mogli strzelić nie jedną, a co najmniej trzy bramki. W obronie fatalnie spisywał się Chilijczyk Alexis Norambuena, który w zasadzie był nieobecny na meczu, popełniając niemal przy każdym swoim dojściu do piłki błędy. Juz w 7. minucie Piast mógł objąć prowadzenie. Po błędzie Macieja Gajosa w sytuacji sam na sam z Jakubem Słowikiem znalazł się Tomas Docekal. Białostocki bramkarz szczęśliwie obronił strzał piłkarza gospodarzy. Minutę później piłka uderzyła w słupek bramki Jagiellonii, gdy z dystansu uderzył Pavol Cicman. W 17 minucie Ruben Jurado odebrał piłkę Norambuenie, zagrał piłkę do Cicmana, który strzelił na bramkę Słowika. Nasz bramkarz i tym razem był górą. W 30 minucie błąd Norambueny kosztował już Jagę stratę bramki. Cicman ograł beznadziejnie grającego Chilijczyka, zagrał piłkę w pole karne, gdzie doszedł do niej reprezentant Łotwy Artis Lazdins i strzałem poikonał Słowika. Po stracie gola trener Hajto szybko zmienił Norambuenę na Lubosa Hanzela. W 38 min. białostoczanie przeprowadzili jedyną ładną i skuteczną akcję. Tomasz Kupisz na lewym skrzydle popędził na bramkę Piasta. Dośrodkował do Tomasza Frankowskiego, który strzałem przy słupku wyrównał na 1:1. Kapitan żółto-czerwonych trafił w ekstraklasie po raz 167. i wyrównał wyczyn Gerarda Cieślika, który jest na trzecim miejscu w tabeli strzelców wszech czasów.

Piast Gliwice - Jagiellonia 1:1
Bramki: 1:0 - Lazdins 30, 1:1 - Frankowski 38.
Piast Gliwice: Dariusz Trela - Damian Zbozień, Adrian Klepczyński, Jan Polák, Paweł Oleksy - Pavol Cicman, Mateusz Matras, Artis Lazdiņš, Tomasz Podgórski, Rubén Jurado - Tomáš Dočekal. J
Jagiellonia Białystok: Jakub Słowik - Filip Modelski, Michał Pazdan, Adam Dźwigała, Alexis Norambuena (32. Lubos Hanzel) - Rafał Grzyb, Maciej Gajos - Tomasz Kupisz, Min Kyun Kim, Daniel Quintana - Tomasz Frankowski.
Żółta kartka: Gajos (Jagiellonia)
Sędziował: Krzysztof Jakubik (Siedlce).