Jagiellonia rozgromiła Bułgarów!

(KS)
Tomasz Frankowski zdobył dwie bramki w meczu z Czerno More Warna
Tomasz Frankowski zdobył dwie bramki w meczu z Czerno More Warna W. Oksztol
W ostatnim sparingu podczas zgrupowania w Turcji Jagiellonia pokonała 4:0 Czerno More Warna.

Jagiellonia fantastycznie rozpoczęła spotkanie z 8. zespołem bułgarskiej ekstraklasy. Już w 1. minucie Grzegorz Rasiak wymusił błąd na jednym z rywali, futbolówkę przejął Nika Dzalamidze i podał do Tomasza Frankowskiego, a "Franek" ze spokojem skierował piłkę do siatki.

Po stracie bramki Bułgarzy ruszyli do odrabiania strat. Wypracowali sobie kilka sytuacji, lecz dobrze spisywał się Grzegorz Sandomierski. Animusz Czerno More został szybko ostudzony. W 22. minucie Rasiak strzałem głową podwyższym wynik na 2:0 . Kilkadziesiąt sekund później było już 3:0, kiedy szybką kontrę Jagiellonii precyzyjnym strzałem zakończył Tomasz Kupisz. Białostoczanie nie zamierzali zwalniać tempa. Jeszcze przed przerwą, po widowiskowej akcji Rasiaka, Dzalamidze i Frankowskiego, ten ostatni pokonał Dencheva.

W drugiej części meczu Jagiellonia spuściła nieco z tonu i Bułgarzy osiągnęli lekką przewagę. Nie potrafili jednak zdobyć choćby honorowej bramki.

Jagiellonia mecze z Czerno More zakończyła zgrupowanie w Side i w środę wraca do Białegostoku.

Jagiellonia Białystok - Czerno More Warna 4:0 (4:0)
Bramki: 1:0 - Frankowski 1, 2:0 - Rasiak 22, 3:0 - Kupisz 23, 4:0 - Frankowski 37.
Jagiellonia: Sandomierski - Gigauri, Cionek, Porębski, Nowotka (46 Norambuena) - Kupisz, Dzalamidze, Tymiński (61 Rasiak), Makuszewski (46 Arłukowicz 81 Makuszewski) - Frankowski (46 Cetković), Rasiak (60 Pawłowski.
Czerwona kartka: Tymiński (61. minuta).