(mark)
Jagiellonia - Śląsk Wrocław
Jagiellonia - Śląsk Wrocław Wojciech Wojtkielewicz
Jagiellonia we wtorek odczarowała stadion gości, wygrywając wreszcie na wyjeździe z Pogonią Szczecin 2:1. Przyszedł teraz czas na wygraną na własnym boisku. Żółto-Czerwoni pokonali Śląsk Wrocław 1:0 po golu z rzutu karnego Martina Pospisila.

90+4 min.: Koniec. Jagiellonia wygrywa 1:0. Trochę wymęczone, ale trzy punkty zostają w Białymstoku.
90 +3 min.: Imaz w dobrej sytuacji, niestety obok słupka.
90+1 min.: Żółta kartka dla Romanczuka
90 min. Sędzia doliczył cztery minuty.
86 min. Silny strzał Prikryla, piłkę odbija bramkarz Śląska.
81 min.: Za Mystkowskiego wchodzi Wdowik.
77 min.: Zmiana w Jagiellonii. Za Puljica wchodzi Jesus Imaz i w Śląsku Raicevic za Picha.
72 min.: Oj gorąco było pod bramką Jagiellonii. Najpierw Exposito trafił w słupek, później strzelał dwukrotnie Płacheta i dwukrotnie świetnie obronił Węglarz.
70 min.: Żółta kartka dla Mystkowskiego.
67 min.: Za Makuszewskiego wchodzi Prikryl
65 min.: żółta kartka dla Ariela Borysiuka.
56 min.: Pospisil strzela z 11 metra i gol. 1:0 dla Jagiellonii!
54 min. Tamas pociąga Mystkowskiego w polu karnym. Mystkowski pada i sędzia gwiżdże karnego. Jest wideoweryfikacja, karny podtrzymany.
53 min.: Płacheta strzela ze skrzydła na dług słupek. Obok.
52 min.: Dobra akcja Jagiellonii. Romanczuk strzela jednak w boczną siatkę bramki gości.
50 min.: Zmiana w Śląsku. Za kontuzjowanego Chrapka wchodzi Filip Marković.
49 min.: Pich z przewrotki nad poprzeczkę bramki Jagiellonii.
48 min.: Atak Jagiellonii. Pospisil rusza i strzela, broni Putnocky.
46 min.: Start II połowy. W Śląsku jedna zmiana. Za Puerto wchodzi Piotr Celeban. Jagiellonia bez zmian.
45 + 2 min.: Koniec pierwszej, bezbarwnej połowy.
47 min.: Wpada w pole karne Makuszewski, ale fatalnie przestrzelił z kąta.
45 min.: Sędzia dolicza 2 minuty
43 min.: Dobra, obrona, niezły presing z obu stron, gorzej z atakiem
37 min.: Rzut wolny dla Jagiellonii. Dośrodkowuje Pospisil, obrońcy Śląska wybijają piłkę.
30 min.: Walka w środku pola, jak na razie bez goli.
21 min.: Doskonałe zagranie Mystkowskiego do Romanczuka, ten odgrywa do Puljica, ale napastnik strzela nad poprzeczką.
16 min. Rzut wolny dla Jagiellonii. Strzela Puljić, ale w mur.
10 min.: Rzut wolny dla Jagiellonii. Pospisil dośrodkowuje, piłkę łapie Putnocky.
7 min.: Częściej atakuje Śląsk. Po dośrodkowaniu Płachety róg dla gości.
1 min.: Zaczynamy. Jagiellonia na żółto-czerwono, Śląsk na zielono. Rozpoczynają goście.
W dzisiejszym pierwszym meczu Arka Gdynia przegrała z Wisłą Płock 1:2. Na konferencji prasowej do dymisji podał się trener Arki
Aleksander Rogić. Jego następcą ma zostać Leszek Ojrzyński. W Lubinie Zagłębie zremisowało z Lechią Gdańsk 4:4.

JAGIELLONIA Białystok - ŚLĄSK Wrocław 1:0 (0:0)
Bramka: 1:0 Pospisil z karnego 56.
JAGIELLONIA: Damian Węglarz - Andrej Kadlec, Ivan Runje, Bogdan Tiru, Zoran Arsenić, Maciej Makuszewski (67. Tomas Prikryl), Taras Romanczuk, Ariel Borysiuk, Martin Pospisil, Przemysław Mystkowski (81. Bartłomiej Wdowik), Jakov Puljić (77. Jesus Imaz)
ŚLĄSK: Matus Putnocky - Lubambo Musonda, Israel Puerto (46. Piotr Celeban), Mark Tamas, Guillermo Cotugno, Krzysztof Mączyński, Michał Chrapek (50. Filip Marković), Jakub Łabojko, Robert Pich (77 min. Filip Raicević), Przemysław Płacheta, Erik Exposito.
Żółte kartki: Borysiuk, Mystkowski, Romanczuk (Jagiellonia)
Sędziuje: Piotr Lasyk (Bytom)