[email protected]
Jagiellonia - Wisła Płock
Jagiellonia - Wisła Płock Wojciech Wojtkielewicz
Jagiellonia Białystok z dużymi problemami kadrowymi przystępuje do meczu z Wisłą Płock. Początek o godz. 20.30. Podopiecznym trenera Bogdana Zająca, po ostatnich przegranych na wyjazdach, konieczne są punkty i zwycięstwo. Relacja wymaga odświeżania (F5)

90 + 2 min.: I koniec meczu: Czarna seria Jagi dobiegła końca. Żółto-Czerwoni wygrywają 5:2!
90 min.: Sędzia doliczył dwie minuty.
89 min.: Za Rasaka wchodzi Lagator. Wcześniej groźnie strzelał Merebaszwili, broni Węglarz.
83 min.: Za Wdowika wchodzi Bodvar Bodvarsson, a za Borysiuka wchodzi Fernan Lopez.
77 min.: Zmiana W Jagiellonii. Schodzi Prikryl wchodzi Bartosz Bida.
71 min.: Zmiana w Wiśle. Za Cabrerę wchodzi Tuszyński.
71 min.: Zamieszanie w polu karnym Jagiellonii. Rasak dobija piłkę do pustej bramki i jest 5:2.
67 min.: Puljic schodzi, a wchodzi Fedor Cernych. Szkoda, że nie ma kibiców. Byłoby standing ovation. Za Mystkowskiego wchodzi też Wojtkowski.
66 min.: Kombinacyjna gra Jagiellonii. Imaz do Prikryla, ten odgrywa piłkę do Puljica, który zalicza drugi w historii gry Jagiellonii w ekstraklasie hat-tricka!
62 min.: 4:1, ale mecz Jagi! Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego piłka trafia do Pospisila, a ten huknął pod poprzeczkę Nafciarzy!
b]60 min.:[/b] Puljić ma ochotę na hat-tricka. Zatańczył w polu karnym Wisły z obrońcami gości, strzelił, ale bramkarz Nafciarzy wybija piłkę na rzut rożny.
58 min.: Strzela Cabrera, piłka odbija się od Tiru i wychodzi na róg.
55 min.: Prikryl wychodzi na czystą pozycję, faulowany przez Kocyłę. Tylko żółta kartka. To powinien być czerwień!
51 min.: Gol dla Wisły, bardzo szczęśliwy. Kocyła pokonuje Węglarza.
46 min.: Jest gol i 3:0. Piękna akcja Jagiellonii. Prikryl wspaniale zagrywa pietą do Puljica, który pokonuje Kamińskiego!
46 min.: Rozpoczynamy druga połowę. Wisła dokonuje trzech zmian. Wchodzą: Lesniak, Merebaszwili, Kocyła. Schodzą: Pyrdoł, Szwoch, Szumilas
45 + 1 min.: Koniec pierwszej połowy. Jaga prowadzi 2:0
45 min.: Sędzia dolicza 1 minutę.
44 min.: Ładny strzał Mystkowskiego. Niestety piłka przechodzi nad poprzeczką bramki Wisły.
42 min.: Strzela z dystansu Rasak, obok bramki Jagiellonii.
40 min.: Strzela Puljić, broni Kamiński, dobija Mystkowski znów odbija Kamiński.
36 min.: Żółta kartka dla trenera Wisły Płock Radosława Sobolewskiego.
34 min.: Dobra akcji Jagiellonii, ale wykończenie Prikryla mizerne, piłka po jego strzale przechodzi daleko od bramki Wisły.
24 min.: Rzut rożny dla Wisły. Piłka przechodzi nad poprzeczką bramki Węglarza.
18 min.: Mogło być już 3:0. Mystkowski zablokowany w ostatniej chwili przez defensorów Wisły.
16 min.: JUŻ 2:0!!!!!! Tomas Prikryl zabiera piłkę piłkarzowi Wisły, podciąga ją pod pole karne i odgrywa do Jesusa Imaza. Hiszpan płaskim strzałem pokonuje bramkarza Nafciarzy. Co za początek Żółto-Czerwonych!
13 min.: Pospisil nie strzela bezpośrednio z rzutu wolnego, a zagrywa piłkę na lewą stronę do niepilnowanego Jakova Puljica. Chorwat nie miał żadnych problemów w pokonaniu z bliska bramkarza Wisły. Jagiellonia prowadzi 1:0!
12 min.: Rzut wolny dla Jagiellonii prawie z linii pola karnego na wprost bramki Wisły.
8 min.: Wdowik decyduje się na strzał, niestety nad poprzeczką
7 min.: Rzut wolny dla Jagiellonii z prawej strony boiska
1 min.: Zaczynamy. Jagiellonia w tradycyjnych żółto-czerwonych strojach, Wisła Płock na niebiesko. Przy piłce Wisła Płock
W Jagiellonii dużo zmian wymuszonych koronawirusem.

JAGIELLONIA Białystok - WISŁA Płock 5:2 (2:0)
Bramka: 1:0 - Jakov Puljić 13, 2:0 Jesus Imaz 16, 3:0 Jakov Puljić 46, 3:1 Dawid Kocyła 51, 4:1 Martin Pospisil 62, 5:1 Jakov Puljić 66. 5:2 Damian Rasak 71.
JAGIELLONIA: Damian Węglarz – Szymon Pankiewicz, Błażej Augustyn, Bogdan Tiru, Bartłomiej Wdowik (83. Bodvar Bodvarsson), Tomas Prikryl (77. Bartosz Bida), Martin Pospisil, Ariel Borysiuk (83 Fernan Lopez), Przemysław Mystkowski (67. Kamil Wojtkowski), Jesus Imaz, Jakov Puljić (67 Fedor Cernych)
WISŁA PŁOCK: Krzysztof Kamiński - Damian Zbozień, Alan Uryga, Milan Obradović, Angel Garcia, Wojciech Szumilas (46. Filip Lesniak) , Mateusz Szwoch (46 min. Dawid Kocyła), Piotr Pyrdoł (46. Giorgi Merebaszwili), Damian Rasak (89. Dusan Lagator), Torgil Gjertsen, Airam Cabrera (71. Patryk Tuszyński).
Żółta kartki: Tiru (Jagiellonia); Kocyła, Sobolewski - trener (Wisła)
Sędziuje: Damian Sylwestrzak.