Jagiellonia wreszcie wygrywa! Czarne Koszule pokonane 2:0

(mark)
Dawid Plizga strzelił drugiego gola dla Jagiellonii
Długo, bo od samego początku sezonu, czekali kibice na zwycięstwo Jagiellonii na własnym stadionie. Aż wreszcie po 18. kolejkach białostoczanie wygrali u siebie, pokonując Polonię Warszawa 2:0.

W piątek Jagiellonia nie zagrała rewelacyjnie, ale wreszcie skutecznie. Już w 3. minucie po rzucie wolnym w wykonaniu Macieja Gajosa, nad piłką przeskoczył Michał Pazdan czym zmylił bramkarza Polonii. Futbolówkę zmierzająca do siatki jeszcze uderzył z linii bramkowej Tomasz Frankowski i było 1:0. Drugiego gola zdobył w 80 minucie Dawid Plizga. Polonia także miała swoje okazje, ale na szczęście nie potrafiła ich wykorzystać. W bramce Jagiellonii pewnie grał Jakub Słowik.

Jagiellonia - Polonia 2:0 (1:0)
Bramki: 1:0 - Frankowski 3, 2:0 - Plizga 80.
Jagiellonia Białystok: Słowik - Modelski, Ukah, Dźwigała (56 Bandrowski), Norambuena - Pazdan, Grzyb - Quintana, Plizga, Gajos - Frankowski (69 Kupisz).
Polonia Warszawa: Pawełek - Tosik, Todorovski, Szymanek (33 Kiełb), Morozov - Baran (82 Gliński), Przybecki, Hołota, Piątek, Wszołek - Grzelczak (66 Gołębiewski).
Żółte kartki: Gajos, Ukah (Jagiellonia); Tosik (Polonia).
Sędziował: Paweł Pskit (Łódź).