Jagiellonia wygrywa hokejowym wynikiem ze Słowakami

(KS)
Grzegorz Rasiak (przy piłce) strzelił już piątego gola w trakcie zimowych sparingów A. Chomicz
Przebywająca na zgrupowaniu w Turcji Jagielloniia pokonała w sparingu 5:3 MFK Koszyce.

Jagiellonia nie dała 10. drużynie słowackiej ekstraklasy żadnych szans. Do przerwy białostoczanie prowadzili 2:0 po golach Marcina Burkhardta oraz Grzegorza Rasiaka. W drugiej części spotkania Jaga kontynuowała strzelecki popis. Do siatki trafiali: wracający na boisko po kontuzjach Bartłomiej Grzelak, Nika Dzalamidze i Marko Cetković.

Pod koniec meczu w szeregi żółto-czerwonych wkradła się dekoncetracja, co wykorzystały Koszyce, strzelając trzy gole. Trzeciego, kiedy Jagiellonia grała w dziesiątkę. Trenerzy chcąc sprawdzić jak ich podopieczni radzą sobie w osłabiue, postanowili zdjąć z boiska Lukę Pejiovicia.

W ekipie Jagiellonii wystapił m.in. Maycon Rodrigues Barbosa, testowany brazylijski obrońca.

Jagiellonia Białystok - MFK Košice 5:3 (2:0)
Bramki: 1:0 - Burkhardt 31, 2:0 - Rasiak 45, 3:0 - Grzelak 48, 4:0 - Dzalamidze 51, 5:0 - Cetković 60, 5:1 - 72., 5:2 - 75, 5:3 - 82.
Jagiellonia. I połowa: Ptak - Maycon, Cionek, Gusić, Nowotka - Kupisz, Tymiński, Burkhardt, Makuszewski - Frankowski, Rasiak. II połowa: Ptak - Maycon, Cionek (64 Porębski), Gusić, Pejović - Tymiński (64 Arłukowicz) - Kupisz (64 Pawłowski), Cetković, Dzalamidze, Makuszewski (60 Seratlić) - Grzelak