Jagiellonia - Zorza Ługańsk. Porażka w końcówce.

Jagiellonia Białystok ma za sobą kolejny sparing. W środę przegrała 1:2 z ukraińską Zorzą Ługańsk.

Jaga objęła prowadzenie w 42 minucie meczu. Z rzutu rożnego dośrodkowywał Marcin Burkhardt, lot piłki przedłużył Rafał Grzyb, w odpowiednim miejscu znalazł się Andrius Skerla i Litwin uderzeniem głową pokonał bramkarza Zorzy.

Rywale doprowadzili do wyrównania w 77 minucie. Gola dla 12. zespołu ukraińskiej ekstraklasy strzelił Ołeksij Polanskyj. Po jego uderzeniu z rzutu wolnego piłka odbiła się od jednego z zawodników Jagiellonii stojących w murze i wpadła do siatki. Rezultat pięć minut przed zakończeniem pojedynku ustalił Franck Madou.

Mecz z Zorzą był trzecim sparingiem rozegranym przez Jagę podczas zgrupowania w Turcji. Wcześniej żółto-czerwoni pokonali 1:0 Zimbru Kiszyniów oraz przegrali 0:1 z Astrą Ploiesti.

Po sparingu jagiellończycy udali się na obiad, a potem czekała ich przeprowadzka z hotelu Blue Waters w Side do Titanica w Antalyi.

Jagiellonia Białystok - Zoria Ługańsk 1:2 (1:0)
Bramki: 1:0 - Skerla 42, 1:1 - Polanskyj 77, 1:2 - Madou 85.
Jagiellonia. I połowa: Ptak - Kijanskas, Skerla, Cionek, Lato - Kascelan, Grzyb - Kupisz, Burkhardt, Essomba - Grzelak. II połowa: Ptak - Norambuena, Soczyński, Józefiak, Pejović - Hermes (82 Murawski), Gogol - Makuszewski, B. Pawłowski, Seratlić - Zapolnik
Zoria: Szuchowcew - Kowalow, Cakić, Polanśkyj, Kameniuka, Szewczuk (46. Tesák), Lipartia, Semenenko (68. Mandżhaładze),Chomczenowśkyj (62. Siluk), Siluk (46. Madou), Kasjan.

Więcej o meczu i Jagiellonii w czwartkowym papierowym wydaniu "Gazety Współczesnej"