Jagiellonia zremisowała z Odrą Wodzisław

Krzysztof Sokólski
Wodzisław Śląski. Białostocka Jagiellonia zremisowała 1:1 w Wodzisławiu Śląskim z Odrą. Po meczu żadna z drużyn nie cieszyła się z wyniku. Obie przystąpiły do spotkania z zamiarem odniesienia zwycięstwa.

Jagiellonia słabo rozpoczęła piątkowy pojedynek. Odra od pierwszego gwizdka sędziego osiągnęła sporą przewagę, a w 18 minucie wyszła na prowadzenie. Fatalny błąd popełnił Thiago Rangel Cionek. Piłkę przejął Daniel Rygiel, podał do Macieja Małkowskiego, a ten strzelił do pustej bramki.

Odra przeważała. Jednak w 32 minucie sytuacja uległa zmianie. Białostoczanie wykonywali swój pierwszy rzut rożny. Po krótkim rozegraniu, piłka trafiła do Pawła Zawistowskiego, ten dośrodkował na długi słupek, gdzie dobrym uderzeniem głową popisał się Pavol Stano i było 1:1.

W drugiej połowie kibice oglądali ciekawe, choć stojące na przeciętnym poziomie widowisko. W 56 minucie Damir Kojasević zagrał do Tomasa Pesira, ale Czech trafił w dobrze ustawionego Adama Stachowiaka. Odpowiedź gospodarzy była natychmiastowa. Odra wypracowała sobie dwie stuprocentowe okazje, jednak fatalnie spudłowali Maciej Korzym i po chwili Arkadiusz Aleksander.

Do końca meczu obie drużyny dążyły do zwycięstwa i miały szanse na zdobycie gola. Ale wynik nie uległ już zmianie.

Odra Wodzisław Śląski - Jagiellonia Białystok 1:1 (1:1)