Jagielonia - ŁKS 4:0. Gole Frankowskiego i Zawistowskiego dały historyczne zwycięstwo (zdjęcia)

Redakcja
Jagiellonia zdecydowanie górowała nad ŁKS-em
Jagiellonia rozgromiła 4:0 ŁKS Łódź. Dwie bramki Tomasza Frankowskiego i dwie Pawła Zawistowskiego pognębiły łódzką ekipę.

Jagielonia - ŁKS 4:0 cz.2

Białostoczanie odnieśli najwyższe zwycięstwo w historii swoich występów w ekstraklasie. Poniżej opisujemy jak doszło do tego zwycięstwa, relacjonując mecz "minuta po minucie".

1 minuta - początek meczu dla ŁKS-u. Rafał Gikiewicz wygrywa pojedynek sam na sam z Adamem Czerkasem
9 minuta - po dośrodkowaniu z rzutu rożnego Pawła Zawistowskiego Tomasz Frankowski niecelnie strzela głową
15 minuta - przewaga Jagiellonii, ale bez klarownych sytuacji strzeleckich
17 minuta - goooool! Piękny strzał z rzutu wolnego Pawła Zawistowskiego i Jaga obejmuje prowadzenie
24 minuta - rzut wolny dla ŁKS z odległości 25 metrów od bramki Jagi
25 minuta - niecelny strzał z wolnego Wahana Gevorgyana
31 minuta - próba strzału przez Kamila Grosickiego. Niestety, naciskany przez obrońcę źle trafia w piłkę
33 minuta - kolejna dynamiczna akcja Grosickiego. Jego podanie w pole karne zatrzymuje jednak Tomasz Hajto
35 minuta - Wyparło broni uderzenie Grosickiego
39 minuta - sędzia nie uznaje bramki strzelonej przez Dariusza Jareckiego
39 minuta - sędzia nie uznaje bramki strzelonej przez Grosickiego
39 minuta - żółta kartka dla Grosickiego za strzał na bramkę po gwizdku sędziego
45 minuta - do przerwy 1:0. Jagiellonia prowadzi w pełni zasłużenie i powinna wygrywać w wyższych rozmiarach
46 minuta - początek drugiej połowy meczu
50 minuta - goooool! Zawistowski dośrodkowuje z rzutu rożnego. Marcin Pacan strzela głową, lot piłki zmienia Tomasz Frankowski i Jaga prowadzi już 2:0
53 minuta - ładny strzał Bruno. Broni Bogusław Wyparło
54 minuta - Wyparło bez trudu broni strzał z rzutu wolnego Frankowskiego
62 minuta - Krzysztof Król ukarany żółtą kartką za faul
67 minuta - gooooool! kapitalna akcja Grosicki - Frankowskiego, zakończona golem “Franka" i jest 3:0
71 minuta - Wyparło lepszy w pojedynku sam na sam z Grosickim
73 minuta - Adam Czerkas nie trafia do pustej bramki
80 minuta - żółta kartka dla Hajty za faul na Bruno
82 minuta - goooool! Zawistowski strzałem z 12 metrów podwyższa wynik na 4:0

Jagiellonia Białystok - ŁKS Łódź 4:0 (1:0)
Bramki: 1:0 - Zawistowski 17, 2:0 - Frankowski 50, 3:0 - Frankowski 67, 4:0 - Zawistowski 82.

Jagiellonia: Gikiewicz - Norambuena, Stano, Pacan, Król - Jarecki (74 Kojasević), Hermes, Zawistowski, Bruno - Grosicki (85 Dzienis), Frankowski (88 Arifović).
ŁKS Łódź: Wyparło - Radzius (46 Biskup), Sierant, Hajto, Papeckys - Geworgyan (58 Kujawa), Kascelan, Świerczewski (75 Haliti), Drumlak - Smoliński, Czerkas.
Żółte kartki: Grosicki, Król (Jagiellonia), Hajto (ŁKS). Sędziował: Jacek Walczyński (Lublin). Widzów: 7 500.