Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Jak kupić dobry samochód dostawczy? – Firma kurierska

materiał partnera

Zamierzasz założyć firmę kurierską? W takim razie, z pewnością jesteś przygotowany na to, jakie trzeba ponieść początkowe koszty takiej działalności. Często jednak nie są one małe. Oczywiście, w takim wypadku można liczyć na dopłaty, które bardzo pomagają zwykle przedsiębiorcom z rozpoczęciem działalności i pokryciem początkowych wydatków. Mimo wszystko, potrzebne jest około 20 % wkładu własnego. Czyli biorąc np. 200 tys. złotych dofinansowania, trzeba mieć 40 tys. wkładu własnego.

Trzeba jednak zastanowić się, nad tym, co jest potrzebne, aby taka firmę rozkręcić. Jeśli myślisz o firmie kurierskiej, to potrzebujesz trzech najważniejszych rzeczy. Ludzi do pracy, samochodów dostawczych, którymi wożone będą paczki oraz klientów, którzy będą je zamawiać. Jeśli braknie, któregokolwiek z czynników, to firma nie będzie mogła funkcjonować – no chyba, że sam będziesz rozwoził paczki.

Wybierz pojazdy

Bardzo ważną rolę przy prowadzeniu firmy kurierskiej odgrywają samochody dostawcze. Są one bowiem przy takiej działalności niezbędne. Można oczywiście wymagać od pracowników, aby ci poruszali się swoimi samochodami. Małe są jednak szanse, aby znalazło się dużo chętnych, gdyż potrzebne są często spore samochody i osobowe w tym wypadku się nie sprawdzą. Dlatego, największym wydatkiem na firmę będą nie pracownicy, ale pojazdy dla nich. Wiadomo, że samochody nie należą do najtańszych. Trzeba opłacić nie tylko samo ich kupno, ale dbać o to, aby były sprawne, ubezpieczyć, jeździć na przeglądy oraz zalać do nich paliwo. Wszystkie te czynniki wpływają znacznie na finanse firmy i są dość sporym obciążeniem. Dlatego, trzeba bardzo przyłożyć się do wyboru takiego pojazdu. Najczęściej, nie kupuje się ich nowych, a używane, dlatego czujność musi być kilka razy większa.

Jak kupić dobrze?

Przede wszystkim zwróć uwagę na to, że samochody poleasingowe dostawcze są znacznie mocniej użytkowane od standardowych osobówek. Nie są one zwykle bowiem, własnością prywatną, a firmową. Używane są więc bardzo często, a ich praca jest ciągła i intensywna. W ciągu dnia, mogą one robić nawet po kilkaset kilometrów dziennie. Dlatego takie samochody, mogą być w czasie sprzedaży już mocno wyeksploatowane, szczególnie w przypadku podzespołów. W kiepskim stanie, może być także nadwozie. Wszelkie poprawki, wiążą się z dodatkowymi kosztami. Dlatego, bardzo ważne jest to, aby nie kierować się podczas kupna samą ceną. Warto mieć ze sobą mechanika lub osobę, która dobrze zna się na dostawczych samochodach i będzie potrafiła wykryć wszelkie usterki nie widoczne na pierwszy rzut oka.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na wspolczesna.pl Gazeta Współczesna