Jak można wykorzystywać analityki wideo do ochrony pacjentów w szpitalach?

Materiał informacyjny Comarch
Coraz większy rozwój cyfryzacji oraz innowacyjnych technologii umożliwia dbałość o bezpieczeństwo obywateli oraz sprawną i efektywną pracę licznych instytucji publicznych. Jednym z nieocenionych rozwiązań w owej dziedzinie są nowoczesne analityki wideo.

Analityki wideo i ich szerokie zastosowanie

Rozwiązania z zakresu analizy materiałów wideo to nowoczesne narzędzia umożliwiające sprawne funkcjonowanie różnego rodzaju obiektów i obszarów wymagających ochrony. Trzeba przyznać, że ciągła obserwacja rejestrowanego materiału w ramach całodobowego monitoringu jest uciążliwa i czasochłonna. Ponadto taki nadzór generuje ogromne koszty. Wykorzystanie inteligentnych algorytmów daje natomiast możliwość efektywnej kontroli bez konieczności bezustannego śledzenia ekranu, a w dłuższej perspektywie czasu gwarantuje duże oszczędności środków finansowych. Rejestracja obrazu i jego analiza umożliwia troskę o bezpieczeństwo obywateli oraz sprawne i efektywne wykrywanie różnego rodzaju zagrożeń. Inteligentne analityki wideo wspierają funkcjonowanie takich instytucji oraz przestrzeni, jak: parkingi, ulice, lotniska, stadiony, dworce, urzędy, centra handlowe, szkoły, wielkopowierzchniowe sklepy, parki technologiczne czy strzeżone osiedla mieszkaniowe. Innym niezwykle ważnym obszarem, w którym doceniono szeroką funkcjonalność analizy wideo, jest ochrona pacjentów w szpitalach i pozostałych placówkach medycznych.

Analityka wideo a ochrona pacjentów w szpitalach

Szpital to bez wątpienia miejsce, gdzie ochrona i troska o bezpieczeństwo obywateli jest szczególnie istotna. Również i w tym przypadku ciągłe monitorowanie kolejek do wymazów, stanu zdrowia poszczególnych pacjentów czy wszelkich podejrzanych zachowań stanowi kłopotliwe wyzwanie. Zdecydowanie więcej korzyści przyniesie wdrożenie innowacyjnych i inteligentnych rozwiązań opierających się na analizie wideo post factum (analizie obrazu wcześniej zarejestrowanego). Dzięki nowoczesnym technikom skracania obrazu wideo proces kontroli staje się prosty i wyjątkowo skuteczny.

Comarch Video Cut - poczekalnia pod kontrolą

Izba przyjęć czy poczekalnia na korytarzu szpitalnym to miejsca, w których może wydarzyć się naprawdę wiele. Aby zapewnić pacjentom ochronę w przypadku wszelkich nieprzewidzianych zdarzeń, takich jak omdlenia, kradzieże czy inne epizody, należy stale mieć rękę na pulsie. W praktyce oznacza to ciągłe skupienie wzroku na ekranie monitora lub… zakup innowacyjnego produktu Comarch Video Cut. Ten wyjątkowy system informatyczny umożliwia przegląd jedynie tych fragmentów rejestrowanego obrazu, które wykazują cechy określone stosownymi filtrami. Filtry mogą zostać zdefiniowane zgodnie z potrzebami sprecyzowanymi przez konkretnego klienta, co znacznie poprawi wydajność systemu. Skrócony do minimum materiał wynikowy umożliwia błyskawiczną reakcję personelu szpitalnego w przypadku wystąpienia jednego ze skategoryzowanych zdarzeń.

Szerokie zastosowanie inteligentnych analityk wideo

Jakie cechy nowoczesnych analityk wideo decydują o ich niezawodności i skuteczności? Oto niektóre z nich:

  • kategoryzacja obiektów,
  • skuteczne wykrywanie nietypowych zachowań,
  • namierzanie ruchu w danym obszarze,
  • zliczanie obiektów na wyznaczonej powierzchni,
  • śledzenie ruchu danego obiektu (bądź kilku obiektów),
  • detekcja pozostawienia bądź usunięcia przedmiotu z określonego obszaru.

Tak szeroka i praktyczna funkcjonalności analityk wideo zapewnia całkowitą automatyzację pracy oraz wyjątkową skuteczność wszelkich działań kontrolno-ochronnych.

Dodaj ogłoszenie