MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Jak nie odśnieżą, dostaną po kieszeni

(bisu)
Z chwilą rozpoczęcia prac zimowych firmy odśnieżające są zobowiązane do podawania szczegółowych meldunków do godz. 9 o wykonywanych pracach, stanie dróg oraz - podczas ciągłych opadów śniegu - informacji o ilości pracującego sprzętu
Z chwilą rozpoczęcia prac zimowych firmy odśnieżające są zobowiązane do podawania szczegółowych meldunków do godz. 9 o wykonywanych pracach, stanie dróg oraz - podczas ciągłych opadów śniegu - informacji o ilości pracującego sprzętu
Białystok. Jak twierdzą przedstawiciele białostockiego magistratu, firmy, które zostały zatrudnione do jego usuwania, są przygotowane. Jeśli nie wywiążą się z umów, czekają je o wiele wyższe kary niż w poprzednich latach.

- W październiku wykonawcy wraz z zamawiającym dokonali przeglądu gotowości sprzętu do odśnieżania i usuwania śliskości - przekazał Karol Świetlicki z Biura Komunikacji Społecznej w białostockim magistracie. - Sprzęt spełnił warunek przygotowania w takim stopniu, aby mógł być użyty w ciągu 1,5 godziny od chwili podjęcia akcji na drogach.

Z chwilą rozpoczęcia prac zimowych firmy odśnieżające są zobowiązane do podawania szczegółowych meldunków do godz. 9 o wykonywanych pracach, stanie dróg oraz - podczas ciągłych opadów śniegu - informacji o ilości pracującego sprzętu.

Jak zapewnił nas Świetlicki, podczas tych działań oczyszczane będą także drogi osiedlowe.

Po doniesieniach medialnych dotyczących negatywnego wpływu soli używanej przez drogowców na lipy rosnące przy ul. Lipowej, w tym roku zwrócono na nie szczególną uwagę.

Planowane jest zamontowanie osłon na drzewach na ul Lipowej. W celu ochrony roślinności firmy odśnieżające miasto nie mogą stosować środków chemicznych w pobliżu większych zespołów zieleni miejskiej. Nie powinny też składować śniegu zawierającego te środki na trawnikach itp.

Czas pokaże, czy faktycznie firmy odśnieżające będą stosować się do tych wytycznych. Jeśli nie, mają ponieść konsekwencje. W tegorocznych umowach zaś kary są o 19 proc. wyższe niż te z roku ubiegłego. W przypadku niewłaściwego wykonania zadania wyniosą one do 20 proc. miesięcznego wynagrodzenia przewidzianego w umowie. Poprzednio wynosiły do 1 proc.

- W przypadku takich potrąceń trudno było wyegzekwować od firm prawidłowe działania, dlatego właśnie zdecydowano o podniesieniu wysokości ewentualnych kar - przekonuje Świetlicki.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na wspolczesna.pl Gazeta Współczesna