Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Jak odpowiednio dobrać kostium kąpielowy do figury?

Magdalena Baranowska-Szczepańska
Na zdjęciach stroje z firmy FEBA
Po plaży nie musimy paradować tylko w stroju. Możemy korzystać z pareo lub ubrać zwiewną tunikę.

Lato i urlop to plaża, woda, słońce i strój kąpielowy. Jak go dobrze wybrać, dopasować do naszych sylwetek, co pozasłaniać, a co odkryć, jakie są najmodniejsze fasony i kolory? Dobrze dobrany strój kąpielowy to lepsza figura na plaży, ale przede wszystkim lepsze samopoczucie.

Lubimy symetrię. Często nawet podświadomie. To co równomierne, harmonijne, dobrze nam się kojarzy. Dlatego też naczelną zasadą przy doborze kostiumu kąpielowego jest zachowanie równowagi. Co to oznacza? Górna i dolna część ciała muszą się równoważyć, tak aby sylwetka wyglądała proporcjonalnie. Jeżeli tak nie jest, to dążymy do tego, żeby zmniejszyć lub zwiększyć optycznie te części ciała, które tę równowagę zaburzają. - Wybór stroju kąpielowego nie jest sprawą prostą. To co na modelkach wygląda wspaniale, to niekoniecznie będzie wyglądać tak na nas - podkreśla Beata Ruszkowska, projektantka i stylistka.

Figura gruszki - obwód w biodrach większy niż obwód w piersiach. Ramiona dość drobne, piersi mniejsze, szczupła talia. To, co trzeba zrobić, to wyszczuplić biodra i powiększyć piersi. Jak to zrobić? Najlepiej będzie wybrać strój z dołem mocno wyciętym na biodrach, co optycznie wydłuży nogi i wyszczupli biodra. Wystrzegać się należy bokserek. Aby powiększyć biust, wybrać trzeba strój z wkładkami lub górę mocno zabudowaną.

Ważny jest także rozmiar. Nie ma sensu wciskać się w zbyt obcisłe majtki, kiedy góra pasuje. Dobrze dobrany rozmiar dołu, lub stanika czyni cuda i optycznie robi swoje!

Małe rozmiary powodują wrażenie, że jest się osobą grubszą i sprawia też niewygodę w pływaniu. Trudno się dobrze czuć, kiedy ramiączka bezustannie spadają, lub majtki wpijają się w pachwiny. Dobre samopoczucie to dobry wygląd.

Strój kąpielowy dla chłopięcej figury (małe piersi i szczupłe biodra) musi optycznie powiększać. Dlatego należy wybrać strój kąpielowy z falbankami lub z wkładkami powiększającymi. To samo dotyczy powiększenia bioder i nadania im kobiecego kształtu. Jeśli nie mamy kostiumu, którego dół ma falbanki lub spódniczkę, to wybierzmy przynajmniej taki, który jest wiązany na biodrach, by podkreślić talię. Unikać należy strojów, których góra wykonana jest z samego materiału, bez usztywnienia.

Strój kąpielowy dla pań z dużym brzuchem powinien być jednokolorowy najlepiej matowy. Duży i nisko wyciętym dekolt jest bardzo dobrym pomysłem, aby odwrócić uwagę od środka ciała. Oprócz czarnego są także inne kolory wyszczuplające, np. czekoladowy brąz, ciemna purpura lub granat.

Strój kąpielowy dla osób z dużym biustem (piersi w rozmiarze D lub większe) musi mieć dopasowane miseczki, które będą dobrze podtrzymywać piersi. Koniecznie trzeba pamiętać o tym, by dobrać model z szerokimi ramiączkami. Wybrać trzeba strój matowy, bez połyskujących części i najlepiej jednokolorowy.

Bardzo dobrym pomysłem dla ukrycia wszelkich niedoskonałości na plaży jest pareo. Nie musimy przechadzać się po plaży w samym stroju. Możemy też ubrać zwiewną tunikę i czuć się fantastycznie.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Materiał oryginalny: Jak odpowiednio dobrać kostium kąpielowy do figury? - Gazeta Wrocławska

Wróć na wspolczesna.pl Gazeta Współczesna