Jak się uczyć angielskiego biznesowego – 5 najważniejszych porad

Materiał informacyjny BUKI
Każdy doskonale wie, że w dzisiejszych czasach znajomość co najmniej jednego języka obcego jest wręcz konieczna do podjęcia wymarzonej pracy. Można śmiało wyrazić opinię, iż w zasadzie najbardziej znanym i najczęściej używanym językiem jest angielski. W szczególności wszelkie międzynarodowe korporacje wymagają od kandydatów komunikatywnej znajomości tego języka, w stopniu umożliwiającym swobodną rozmowę i wymianę korespondencji elektronicznej. Dlatego też chcąc dostać upragnione stanowisko, warto już na etapie liceum rozpocząć naukę biznesowego języka angielskiego. W niniejszym artykule postaramy się przedstawić 5 najważniejszych porad w jaki sposób osiągnąć biegłość w tym zakresie.

1. Pomoc korepetytora

Pierwsza porada jest w zasadzie najlepszą. Dlaczego? Nauka języka obcego z inną osobą jest znacznie bardziej skuteczna niż na własną rękę. Odpowiedni nauczyciel biznesowego angielskiego z pewnością pomoże szybciej opanować zwroty i sformułowania powszechnie stosowane w korporacjach. Istotne jest również, że prywatne lekcje pozwalają rozwinąć umiejętność prowadzenia konwersacji i to zarówno bezpośrednich, jak i telefonicznych. Może się to okazać niezwykle pomocne chociażby podczas rozmowy kwalifikacyjnej – w jej trakcie wymagane jest przeprowadzenie rozmowy z rekruterem. Oczywistym jest, że dużo ciężej się rozmawia niż pisze w obcym języku, dlatego też na tym przede wszystkim należy się skupić. Zachęcamy do odwiedzenia portalu BUKI, na którym bardzo szybko i łatwo można znaleźć korepetytora z praktycznie każdego przedmiotu.

2. Nauka na własną rękę

Druga porada niejako wiąże się z pierwszą. W celu opanowania języka angielskiego, nie można ograniczać się do nauki z nauczycielem raz w tygodniu. W międzyczasie koniecznym jest powtarzanie przerobionego materiału i zdobywanie nowych umiejętności. W tym celu warto pokusić się o zakup podręcznika do angielskiego w biznesie. Na rynku dostępnych jest dziesiątki tego typu pozycji na najróżniejszym poziomie trudności. Można również zakupić ebook lub audiobook i uczyć się języka przykładowo w drodze do szkoły lub pracy.

3. Kursy stacjonarne lub online

Trzecim sposobem na nauczenie się biznesowego angielskiego jest dołączenie do specjalistycznego kursu najczęściej oferowanego przez szkoły językowe. W dobie pandemii istotne jest, że odbywają się one również zdalnie, co znacząco obniża ryzyko zakażenia. Zazwyczaj kursant w ramach wpłaconej kwoty otrzymuje wszelkie pomoce naukowe, a więc podręczniki, ćwiczenia itp. Zajęcia odbywają się zazwyczaj od 1 do 3 razy w tygodniu w godzinach wieczornych, tak że każdy może brać w nich czynny udział. Nie można jednak zapominać, że samo zapisanie się na kurs nie nauczy angielskiego – w wolnym czasie trzeba uczyć się samodzielnie.

4. Wyjazd na staż zagraniczny

W praktyce nawet tygodniowy wyjazd za granicę naszego kraju pozwala na odświeżenie znajomości języka angielskiego. Jeżeli tylko ktoś ma taką możliwość, warto więc przejrzeć ofertę staży i praktyk w firmach spoza Polski i wyjechać na parę miesięcy. Z całą pewnością po powrocie z takiego wyjazdu znajomość biznesowego angielskiego będzie praktycznie perfekcyjna.

5. Rozmowy w pracy

Jak już wskazano powyżej, najciężej jest prowadzić konwersację w języku angielskim. Ludzie obawiają się, że popełnią błędy i źle wpłynie to na ich postrzeganie przez inne osoby. Nic bardziej mylnego! Tak jak Polacy popełniają błędy posługując się językiem polskim, tak Anglicy i Amerykanie mówią skrótowo, niegramatycznie i nieskładnie. Dlatego też nie należy się bać rozmawiać – trzeba wykorzystywać każdą nadarzającą się okazję. Gdy dzwoni telefon z zagranicy, lepiej go odebrać i próbować porozumieć się z rozmówcą, niż czekać na podniesienie słuchawki przez inną osobę z zespołu.

Podsumowując, nauka języka angielskiego stosowanego w biznesie jest oczywiście pracochłonna. Najważniejsze jest jednak wykorzystanie nabytej wiedzy w praktyce i stosowanie jej na co dzień. Gorąco zachęcamy do przełamania wewnętrznych oporów i podjęcie rozmowy nawet dzisiaj!

Dodaj ogłoszenie