Jakich słów użyć w CV, by przykuć uwagę pracodawców?

Materiał informacyjny pracuj.pl
Rozglądasz się za nową pracą? Jesienią (we wrześniu i październiku) opublikowano w województwie podlaskim ok. 2,7 tys. ofert na Pracuj.pl. Bądź na bieżąco z najnowszymi ogłoszeniami i zawsze miej pod ręką aktualną wersję CV. Dobierz słowa tak, by jak najlepiej oddały Twój zapał, pasję, profesjonalizm i gotowość do nauki.

Efektywne CV – jak napisać?

Klawiatura wystuka każdą ilość słów, które będą pochwałami na Twoją cześć, ale… rekruter wszystko to później zweryfikuje. Dlatego pisz przekonująco, ale też zgodnie z prawdą, bez zawyżania kompetencji. Estetyczny wygląd dokumentu i układ poszczególnych sekcji ma oczywiście znaczenie, lecz pamiętaj, że kluczem do sukcesu jest merytoryczna treść.

Bezpłatny Kreator CV pomoże Ci stworzyć profesjonalny dokument

Jakość CV – co na nią wpływa?

Na jakość Twojego CV składa się staranność, dokładność i spójność. Słowa mają moc, dlatego za ich pomocą pokaż swoje działania. Tak, by z dokumentu można było się dowiedzieć, co potrafisz, w czym jesteś świetny, co Ci się udało osiągnąć. Posługuj się zrozumiałymi sformułowaniami, chętnie sięgaj po czasowniki i…liczby, które odzwierciedlą Twoje obowiązki, wyniki czy sukcesy w projektach.

Tekst napisany drobnym maczkiem zmęczy oko rekrutera, nawet jeśli będzie mówić o wartościowych doświadczeniach. Dopilnuj też poprawności językowej i sprawdź, czy w Twoich słowach nie ma błędów interpunkcyjnych, stylistycznych etc. Kiedy już stworzysz idealne CV, które wyróżni Cię na tle konkurencji, sprawdź oferty w województwie podlaskim i podejmij nowe wyzwania zawodowe.

Materiał oryginalny: Jakich słów użyć w CV, by przykuć uwagę pracodawców? - Kurier Poranny

Dodaj ogłoszenie