bill/polska siatkówka
Jakub Kochanowski po meczu z Ukrainą: Pierwsza i druga szóstka pokazały, że jesteśmy dobrą drużyną Adam Starszyński/Press Focus
Reprezentacja Polski bez porażki pokonała pierwszy etap mistrzostw Europy. W 1/8 finału zmierzy się z Hiszpanią. - Musimy podejść do tego spotkania skupieni, jak do każdego innego. Skończył się czas na pomyłki - stwierdził środkowy Jakub Kochanowski po wygranej 3:0 z Ukrainą.

Pięć zwycięstw, 15 setów wygranych i tylko jeden przegrany - to bilans reprezentacji Polski w fazie grupowej mistrzostw Europy. W ostatnim meczu wygrała 3:0 z drużyną narodową Ukrainy. Tylko na początku potyczki rywalizacja była wyrównana. Wkrótce Biało-Czerwoni nabrali rozpędu. Wprawdzie popełnili więcej błędów własnych niż we wcześniejszych spotkaniach, ale tym razem rywal mylił się jeszcze więcej i przede wszystkim brakowało mu umiejętności, by znaleźć sposób zagrozić mistrzom świata.

- Ukraina nie zawiesiła wysoko poprzeczki, ale chwała nam za to, że potrafiliśmy utrzymać koncentrację i pokazać, że jesteśmy dużo lepszą drużyną. Zarówno pierwsza jak i druga szóstka. Myślę, że im dalej w turniej, tym nasza gra będzie lepiej wyglądała - ocenił środkowy reprezentacji Polski Jakub Kochanowski.

22-letni siatkarz starcie zaczął jako rezerwowy. Wraz z innymi wszedł na parkiet w drugim secie przy prowadzeniu w nim 14:8. Wymiana całej drużyny była zaplanowana przed meczem. Trener Vital Heynen chciał, by w spotkaniu wszyscy gracze zagrali mniej więcej tyle samo czasu.

- Nam rezerwowym bardzo się spodobało to, że weszliśmy w tym samym momencie. Ta zmiana tak została zaplanowana, żeby wejść na boisko wtedy, gdy nie będzie na nim libero. Było więc też trochę wesoło - dodał Kochanowski.

Piątek będzie dniem przerwy w turnieju i czasem przeprowadzek. Polacy z Amsterdamu przeniosą się do Apeldoorn. W sobotę o godz. 20 zagrają tam z Hiszpanią w 1/8 finału.

- Musimy podejść do tego meczu skupieni, jak do każdego innego. Skończył się czas na pomyłki. Natomiast przeprowadzka nie będzie utrudnieniem, bo oba miasta dzieli około 100 km - stwierdził środkowy kadry i PGE Skry Bełchatów.

Transmisja meczu z Hiszpanią w TVP 1, TVP Sport, aplikacji mobilnej TVP, Polsacie Sport i Super Polsacie.

Polska - Ukraina siatkówka. Reprezentacja Polski błyskawicznie, w trzech setach, rozprawiła się z Ukrainą w ostatnim meczu fazy grupowej. Kolejny raz w Amsterdamie wspierali ją polscy kibice. Zobacz, jak bawili się na trybunach.

Mistrzostwa Europy 2019. Kibice na meczu Polska - Ukraina [Z...