Jarosław Kaczyński i premier Mateusz Morawiecki w Białymstoku. Konwencja Wyborcza Prawa i Sprawiedliwości. Wybory do Europarlamentu 2019

(adek), Olga Goździewska, Bartosz Wacławski, Marta Gawina

Wideo

Zobacz galerię (30 zdjęć)
Główna regionalna Konwencja Wyborcza Prawa i Sprawiedliwości odbyła się w niedzielę w Białymstoku. Stolicę Podlasia odwiedzili prezes partii Jarosław Kaczyński i premier Mateusz Morawiecki.

Jarosław Kaczyński i premier Mateusz Morawiecki w Białymstoku

W niedzielę, w samo południe, w budynku Opery i Filharmonii Podlaskiej przy ul. Podleśnej 2 rozpoczęła się Konwencja Wyborcza Prawa i Sprawiedliwości. Na widownię mogły wejść osoby jedynie z imiennej listy, na którą można było zgłosić się w Biurze Regionalnym PiS.

Konwencja PiS w Białymstoku. Prezes Jarosław Kaczyński i premier Mateusz Morawiecki reklamowali partię na Podlasiu (ZDJĘCIA, WIDEO)

To wielkie wydarzenie polityczne, ponieważ głównymi gośćmi konwencji byli najważniejsi politycy partii rządzącej: prezes PiS Jarosław Kaczyński oraz premier Mateusz Morawiecki.

Byli też kandydaci Prawa i Sprawiedliwości do Parlamentu Europejskiego, którzy startują w okręgu nr 3.

Przed wejściem do budynku filharmonii zgromadziło się około dziesięciu działaczy Partii Wiosna, którzy rozpoczęli pikietę. Lider Wiosny Robert Biedroń kilka dni temu zaproponował szefom PiS i PO: Jarosławowi Kaczyńskiemu i Grzegorzowi Schetynie, odbycie debaty 3 maja o przyszłości Polski i Europy. Lider Wiosny chce, aby przywódcy partii zaprezentowali swoje wizje polskiej edukacji, służby zdrowia, a także systemu emerytalnego.

Na konwencję przyjechali także Jarosław Zieliński, Krzysztof Jurgiel, Tadeusz Cymański, Karol Karski i Bernardeta Krynicka.

Wyświetlane były również filmy promocyjne PiS-u, w których rząd zapewnia, że dotrzymuje obietnic wyborczych i że Polska zmienia na lepsze.

Konwencja PiS w Białymstoku. Prezes Jarosław Kaczyński i pre...

Mateusz Morawiecki i Jarosław Kaczyński weszli na salę przy patetycznej muzyce. Cala sala przywitała ich oklaskami. Chwilę potem odśpiewano Hymn Polski.

Jako pierwszy przemówił Jarosław Kaczyński, który z okazji rozpoczynającej się Wielkanocy złożył życzenia prawosławnym.

Prawosławna Wielkanoc 2019 w Białymstoku

Przypomniał też o zasługach Krzysztofa Putry przy tworzeniu Porozumienia Centrum, Prawa i Sprawiedliwości, oraz budowy Opery i Filharmonii Podlaskiej.

- Trzeba tę ziemię, ścianę wschodnią rozwijać. Bo tu jest ogromny potencjał - powiedział prezes Kaczyński.

Nawiązał też do budowy drogi Via Carpatia.

- To szansa rozwojowa dla tej ziemi - powiedział Jarosław Kaczyński. - Via Carpatia to nasz pomysł, to dzięki nam będzie finansowana z Unii Europejskiej. To pokazuje naszą skuteczność. Szansą jest też Via Baltica i Rail Baltika. To będzie wielki węzeł komunikacyjny Europy. Tu się skrzyżują największe szlaki Europy. Wyłączenie komunikacyjne tej ziemi zostanie zniesione!

Prezes Prawa i Sprawiedliwości nawiązał także do ostatnich propozycji pomocy rolnikom: - Wyśmiewano moją propozycję 100 zł za tucznika i 500 zł za krowę. Ale to jest wielka szansa dla gospodarstw i tego regionu. To poważne pieniądze.

Po przemówienia prezesa Prawa i Sprawiedliwości na mównicę wyszedł premier Mateusz Morawiecki, który również rozpoczął swoje wystąpienie od życzeń dla prawosławnych.

- Politechnika, roboty i łaziki, UMB, jeden z najlepszych. To dopiero jest szansa tej ziemi. Na to będziemy stawiać w najbliższym 10-leciu - powiedział Mateusz Morawiecki.

- Europejskość to nie są mafie VATtowskie - dodał premier. - My staramy się walczyć z patologiami. To jest europejskość w konkrecie!

Premier nawiązał także do wprowadzonej przez PiS dobrej zmiany i potrzeby jej kontynuacji.

- Potrzebujemy kontynuację dobrej zmiany - powiedział Mateusz Morawiecki. - Taką ekipę mamy tutaj z prof. Karolem Karskim i Krzysztofem Jurgielem na czele. To ekipa, która gwarantuje sukces. Polska ma być coraz bardziej bijącym sercem Europy.

Kolejnym mówcą był Karol Karski, deputowany do Parlamentu Europejskiego VIII kadencji, który podobnie jak jego poprzednicy, na początku złożył życzenia z okazji Wielkanocy.

- Dziękuję panu prezesowi, że postawił na mnie teraz i pięć lat temu - powiedział Karol Karski. - Europa powinna opierać się o chrześcijańskie wartości, czyli rodzina jest dla nas najważniejsza!

On również poruszył temat szlaku komunikacyjnego przez Podlasie: - Via Carpatia to ogromne nasze osiągnięcie. Jeśli my coś robimy, to robimy tu i teraz. W tym roku jest lub będzie 11 miejsc, gdzie na trasie zostaną wbite łopaty.

Karol Karski wspomniał też rozmowę z prezydentem Lechem Kaczyńskim, jakie przeprowadzili w 2003 roku.

- Rozmawialiśmy o przystąpieniu do Unii Europejskiej, że dla PiS to ważna sprawa - powiedział Karski. - Zapytałem go, jakie ma zdanie. Powiedział, że nie możemy zostać w szarej strefie między Rosją a Niemcami. Ale gdy już trafimy do Unii, będziemy musieli naszej pozycji pilnować. I ja sobie to bardzo wziąłem do serca w pracy europosła. Ważne, by do Parlamentu Europejskiego weszła silna grupa. I taka jest drużyna PiS w okręgu warmińsko-mazurskim i podlaskim.

Następnie poproszono wszystkich kandydatów na scenę. Największe oklaski zebrał Krzysztof Jurgiel. Cała sala zagrzmiała okrzykami: Zwyciężymy!

Na koniec Jarosław Kaczyński przypomniał o inwestycjach i o tym, że będziemy środkiem Europy.

- I pamiętajcie, że w Parlamencie Europejskim potrzebni są ludzie, którzy znają europejskie prawo i posługują się językiem angielskim. Poprzyjcie Karola Karskiego. Ale trzeba walczyć nie o jeden mandat, ale o dwa. Dlatego głosujcie też na Krzysztofa Jurgiela.

Konwencja Wyborcza Prawa i Sprawiedliwości w Białymstoku zakończyła się o godz. 13.37.

Prezes Rady Ministrów Mateusz Morawiecki o gospodarce w Polsce wschodniej oraz Unii Europejskiej

Karol Karski - kandydat PiS do Europarlamentu

Prezes Kaczyński i premier Morawiecki w Białymstoku. Były se...

Wybory do Europarlamentu 2019. Do Białegostoku przyjeżdża Ja...

Materiał oryginalny: Jarosław Kaczyński i premier Mateusz Morawiecki w Białymstoku. Konwencja Wyborcza Prawa i Sprawiedliwości. Wybory do Europarlamentu 2019 - Kurier Poranny

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych”i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Komentarze 86

Ta strona jest chroniona przez reCAPTCHA i obowiązują na niej polityka prywatności oraz warunki korzystania z usługi firmy Google. Dodając komentarz, akceptujesz regulamin oraz Politykę Prywatności.

Podaj powód zgłoszenia

G
Gość

Wypowiedź Kaczyńskiego była zupełnie inna - to był mocny policzek dla Jurgiela na jego własnym terenie. Wypomnienie mu, że nie zna żadnych języków, że nie wiedziałby jak się poruszaćpo korytarzach, że nie miałby z kim nawet porozmawiać w Brukseli. Że jego jedyną kompetencją jest to że jest z Białegostoku. Oj to musiało boleć

G
Gość

won lajzy z bialego do lomzy.

T
Ticzer

Oglądałem transmisję w tv. Na widowni same zgredy i oszołomy

G
Gość
2019-04-28T16:37:07 02:00, Alex:

Ruskich trolli i pożytecznych lewackich idiotów sporo zebrało się na forum TVNu .... o przepraszam chciałem powiedzieć ,,Kuriera Porannego,, ...

Oby PIS wygrał dla dobra Kraju i na pohybel POstKOmunistów !!!

2019-04-28T16:49:04 02:00, T.:

A pomyślałes czasem że oprócz pisu i po, to są inni. Nie każdy kto nie jest za pisem jest za po.......

2019-04-28T17:19:08 02:00, Gość:

to głosuj na zbieraninę komunistów i tęćzowych Koalicję Europejską haha

Nawet jeśli to lepiej niż na tępe dzify z pisu....

c
cryo
2019-04-28T17:47:41 02:00, Gość:

Psychopata "cryo'" to wyborca PO - KOalicji Europejskiej jest producentem żywności z własnego kału.

trudno to komentować ..... Psichooj to pobudzony idiota....ale spróbuję

"Bolszewik-Psichooj nie ma satysfakcji, gdy ktoś razem z nim zarobi pieniądze (tylko Psichooj zarabia - reszta kradnie ). Cieszy się, gdy kogoś oszuka (podszywa się , kradnie nicki). Bolszewik nie goni za prawdą, tylko gromadzi haki ( Psichooj w tym jest celujący). Bolszewik nie rozwiązuje problemów – tworzy ich tyle, by wyjście z trudnej sytuacji było możliwe wyłącznie z jego udziałem ( Psichooj zbawca Narodu). Wartość bolszewika rośnie, gdy innych spada ( stąd komentuje swoje fekalne posty - " hahaha" i emotki). Trzeba więc knuć i podgryzać ( no masz ..). Bolszewik w firmie jest największym przyjacielem szefa i wrogiem jego podwładnych.Przyjaźń z szefem kończy się, gdy może mu poderżnąć gardło (motyw "maczeta" ...ciągle motyw "maczeta"). Picie wódki z bolszewikiem wydaje się przyjemne. Słucha chętnie i przytakuje. Potem doniesie, komu trzeba(POLICJA

c
cryo
2019-04-28T17:47:41 02:00, Gość:

Psychopata "cryo'" to wyborca PO - KOalicji Europejskiej jest producentem żywności z własnego kału.

2019-04-28T17:50:25 02:00, Gość:

I tacy jak ten twór 'cryo' bleeee pluja na PiS. Są to ludzie wykolejeni i zboczeni, chorzy psychicznie.Pamiętacie plugawego ruskiego trolla,PATOLOGICZNEGO KŁAMCĘ,propagatora politycznego hejtu i celowego antagonizowania Polaków,który określił się jasno -"MyZPisem" . Myślałem,że to tylko psychopata...ślepo zapatrzony w PARTIĘ,antyunijny ksenofob,homofob i antysemita oraz anty-islamista.Oto psychologiczny profil hejtera -ksywka Psichooj alias BOLO/RYŻY TUX,dziewczyna,Ada,brodaty,hexa,POwtarzam,As ,Polka,socjolog, ponury,to cryo skakał,alex,dzieci,F35,bolek,jazz,jolcz,famas, wiosenny,rozl,Hurricane,Mirek,nauczycielka,ergaomnes,olo,cygaro,Igor,Krzysztof T.,minigun,rodzic,gucio,!,Karolina,bola,REDAKTOR POprdolony,wala,Łapa, Człowiek macica, śmiech(nowe):

A/ IGNORUJE podane FAKTY stawiające w złym świetle PiS

B/ niewygodne FAKTY uznaje za pochodzące z GW i deprecjonuje ich wartość,sugeruje światowy spisek WSI,Sorosa i Merkel

C/ wprowadza homofobiczne insynuacje,zarzuca hejtowanym choroby psychiczne ... głupi prymitywny ruski troll

D
Dob
2019-04-28T17:24:58 02:00, Don t piss on me:

PiS to rak toczący ten biedny kraj, to zaraza najgorsza w historii bo działa od wewnątrz. Ale 95% społeczeństwa to ciemny motłoch, i dlatego pewnie znów wygrają wybory. Obiecają ch.. j wie co i ciemnota kupi i pobiegnie do urn z wywieszonymi jęzorami

2019-04-28T17:37:49 02:00, Gość:

ty jesteś rakiem, obyś go dostał kanalio

Zwał kapucyna mendo Lisowska, tylko tym razem sobie a nie partnerowi

M
Marcin

Widać ze stan psychiczny i fizyczny prezesa pogarsza się uważam że jego dni są policzone( on jest tego świadom i stad opsesia co raz to większa )

G
Gość
2019-04-28T17:47:41 02:00, Gość:

Psychopata "cryo'" to wyborca PO - KOalicji Europejskiej jest producentem żywności z własnego kału.

I tacy jak ten twór 'cryo' bleeee pluja na PiS. Są to ludzie wykolejeni i zboczeni, chorzy psychicznie.

G
Gość
2019-04-28T17:41:10 02:00, Marcin:

Widzę duża aktywność pryszczatych otyłych muminkow od „wc ministra” Andruszkiewicza (kilometrowka!)

Wyzywać od ubekow ? Ale to w PiS jest ich najwiecej np Piotrowicz

a ty Wania wnuk komucha a udzielasz się, a harczesz na PiS, bo dziadunio stracił emeryturę, PiS ja zabrał. I bardzo dobrze zrobił.

G
Gość

Psychopata "cryo'" to wyborca PO - KOalicji Europejskiej jest producentem żywności z własnego kału.

c
cryo
2019-04-28T17:37:12 02:00, Gość:

ale szaleją wnuki eSBeków najgorszego sortu, donosicieli na sąsiadów, na rodzinę, pluj.a na PiS, bo dziadek stracił kosmiczną emeryturę hahaha

jest na forum gnuy przebrzydły

ktoś mu wsadził w doopę widły

to go swędzi i uwiera

i telepie go cholera

ta przypadłość to bolaczka

umysłowa mega sraczka

co dzień matoł brednie kisi

choć to ludziom całkiem wisi

wizje cięgiem go nachodzą

"ten jest łysy , stary , chory

ten bezzębny , ma bachory

ten na vacie się wzbogacił

ten to pedał , rentę stracił"

tak to Psichooj spędza życie

jak pysk świni w kłamstw korycie

brudny , pełen aur bagiennych

sra pod siebie , bryzga w innych

nieciekawe ma gnuy życie

szkoda gadać , wszak widzicie .....

M
Marcin

Widzę duża aktywność pryszczatych otyłych muminkow od „wc ministra” Andruszkiewicza (kilometrowka!)

Wyzywać od ubekow ? Ale to w PiS jest ich najwiecej np Piotrowicz

c
cryo
2019-04-28T17:37:49 02:00, Gość:

ty jesteś rakiem, obyś go dostał kanalio

Psichooj ciśnie swego Wacka

wcale się z nim dziś nie cacka

wkleja fleja swe hejciki

wnet obryzga swe buciki....

wciąż o spermie rzuca teksty

wali hejtem jak obuchem

myśli , że jest wojownikiem

ale trąci złym eunuchem...

czy brodaty , Alex ze szmaty

jako hexa , czy dziewczyna

cryo hejty głąba śmieszą

tępić będzie skoorwysyna...nadal

c
cryo
2019-04-28T17:32:31 02:00, Gość:

obyś bydlaku ty spadł i ci co ciebie spłodzili

Siedzi Psichooj nawiedzony

obryzguje forum strony

Ktoś dawno musiał na nim

czynić eksperymenty

Ciska łajnem jak najęty

bolszewickie chwyty umie

mógłby zasiąść w ruskiej dumie

marzy mu się marmurowy piedestał

z wyrytym "Psichooj nie przestał"

Hejcik z rana jak śmietana

tu emotka , tam hahanie

trollowanie do wieczora

kto wychował tego bachora ?

Człowiek w kolebce łeb urwie Hydrze

gdy młody zdusi centaury

a Psichooj co ? przychodzi nocka

a un ugniata cryo klocka

na kolejne hejtowania

taki to typ , godny pożałowania

Dodaj ogłoszenie

Wykryliśmy, że nadal blokujesz reklamy...

To dzięki reklamom możemy dostarczyć dla Ciebie wartościowe informacje. Jeśli cenisz naszą pracę, prosimy, odblokuj reklamy na naszej stronie.

Dziękujemy za Twoje wsparcie!

Jasne, chcę odblokować
Przycisk nie działa ?
1.
W prawym górnym rogu przegladarki znajdź i kliknij ikonkę AdBlock. Z otwartego menu wybierz opcję "Wstrzymaj blokowanie na stronach w tej domenie".
krok 1
2.
Pojawi się okienko AdBlock. Przesuń suwak maksymalnie w prawą stronę, a nastepnie kliknij "Wyklucz".
krok 2
3.
Gotowe! Zielona ikonka informuje, że reklamy na stronie zostały odblokowane.
krok 3