Jest zwycięstwo! Żubry gromią Tempcold 91:68 (wypowiedzi trenerów)

(mark)
Przy piłce Jedrzej Jankowiak
Koszykarze Żubrów Białystok prowadzą w play-out 1:0 z Tempcold Politechniką Warszawską. Do utrzymania się w I lidze podopiecznym trenera Bogusława Bobki brakuje już tylko jednego zwycięstwa. Drugi mecz tych zespołów rozegrany zostanie w środę, 31 marca w Warszawie.

Koszykarze Politechniki Warszawskiej nie są wygodnym rywalem dla Żubrów. Przez trzy kwarty, drużyna ze stolicy prowadzona przez byłego świetnego koszykarza Arkadiusza Miłoszewskiego, nie pozwalała gospodarzom na uzyskanie znaczącej przewagi. Po trzech kwartach Żubry prowadziły, ale tylko 66:61. W 27 minucie był nawet remis 55:55.

O zwycięstwie białostoczan - co podkreślał szkoleniowiec Politechniki - zaważyło pięć pierwszych minut ostatniej kwarty. W nich to właśnie Tomasz Kujawa i Piotr Brzozowski trafili za trzy punkty i objęli 13-punktowe prowadzenie 78:65. Goście często faulowali naszych koszykarzy, którzy z rzutów wolnych nie mylili się. Artur Bajer z linii "osobistych" trafił aż siedem razy, a Rafał Kulikowski pięć. Przewaga rosła, która na finiszu wyniosła 23 punkty (91:68)

Żubry Białystok - Tempcold Politechnika Warszawska 91:68 (24:21, 20:15, 22:25, 25:7)
Żubry: Rapucha 17, Bajer 14, Kujawa 13, Zabielski 13, Marculewicz 11, Brzozowski 11, Kulikowski 9, Zalewski 2, Jankowiak 1
Tempcold: Jankowski 21, Sulima 13, Nowakowski 11, Ponitka 8, Popiołek 5, Michalak 4, Szymański 2, Kret 2, Jaremkiewicz 2
Widzów: 250

Po meczu powiedzieli

Bogusław Bobka (trener Żubrów): Zagraliśmy dobry mecz, przede wszystkim mądry. Byliśmy cierpliwi w ataku, długo rozgrywaliśmy piłkę do czystych pozycji rzutowych. W obronie zaś chłopcy zagrali na maksa, zostawiając wielkie serce na parkiecie. Przed drugim meczem nie jestem jednak spokojny. Będzie to na pewno trudny bój.

Arkadiusz Miłoszewski (trener Tempcold): Przełomowym momentem meczu było pierwszych pięć minut czwartej kwarty, gdy nie odpowiedzieliśmy na "trójki" gospodarzy. Myślę jednak, że wrócimy tu, do Białegostoku, na trzecie spotkanie.

Artur Bajer (koszykarz Żubrów): Rywalizację chcemy zakończyć już w środę, mimo że Politechnika na pewno wzmocni się koszykarzami z ekstraklasy.