Jesteście nikim! Nie wiecie kim jestem! - krzyczał biegły

Andrzej Zdanowicz
Andrzej Zgiet
Udostępnij:
Ciąg dalszy niezwykle bulwersującej sprawy.

Jesteście nikim! Nie wiecie kim jestem! Pani nie powinna się nawet do mnie odzywać! - takie słowa wykrzykiwał wczoraj do dziennikarzy biegły sądowy z Bielska Podlaskiego tuż przed rozprawą w siemiatyckim sądzie. Nie wiadomo, czy gdyby nie interwencja jego asystenta, nie rzuciłby się z pięściami na telewizyjnych kamerzystów.

Jego zachowanie tym bardziej szokowało, że był on świadkiem w sprawie dotyczącej... agresji. Za czynną napaść na urzędnika państwowego odpowiadał... 65-letni rolnik z Kolonii Borzymy w gminie Perlejewo.

Przez błąd komornika stanął przed sądem
Sprawę opisaliśmy jako pierwsi. Na początku czerwca do 65-letniego Mariana Borzyma i jego siostry przyjechał wspomniany wcześniej biegły sądowy i jego asystent. Urzędnicy poinformowali, że przyszli wycenić posiadłość, bo ma ją zająć komornik… z tytułu niepłaconych alimentów. Rolnik zdziwił się, bo nigdy nie był na tego typu sprawie. Urzędnicy nie chcieli nic mu tłumaczyć. Podali jedynie datę przyjazdu komornika i odjechali.

28 czerwca przyjechał komornik z asystentem biegłego. Zirytowany całą sprawą Marian Borzym nie chciał ich wpuścić na swą posesję. Podchodząc do nich miał siekierę w ręku, którą naprawiał ogrodzenie - tak twierdzi.

Między mężczyznami wywiązała się szamotanina. Komornik i asystent biegłego obezwładnili rolnika. Wezwano policję. Funkcjonariusze, po sprawdzeniu numeru PESEL, zauważyli, że to nie Borzym jest dłużnikiem, który ma zaległe alimenty. Ma jedynie takie samo nazwisko i imię ojca, jak prawdziwy dłużnik. Mimo to zatrzymano go na 24 godziny i usłyszał zarzuty.

Borzym: To mnie napadli
Obie strony odmiennie przedstawiają całe wydarzenie. Rolnik twierdzi, że urzędnicy go napadli i - niczego nie tłumacząc - chcieli zabrać mu ziemię.

- Zanim przeszliśmy przez pastuch - ogrodzenie oskarżony wybiegł do nas z siekierą - opowiadał wczoraj przed sądem Roman Jakubiak, komornik. - Gdy stanął ok. 4 metrów ode mnie, zamachnął się siekierą. Całe życie przeleciało mi przed oczami. Za późno było na ucieczkę, postanowiłem się bronić.
Z zeznań innych świadków wynika jednak, że komornik miał czas, aby wyrwać słupek z ogrodzenia i zrobić zdjęcie biegnącego doń rolnika.

- Pomagałem obezwładnić rolnika - mówi dwudziestoletni asystent biegłego sądowego.
- Oskarżony, pomimo swego wieku i mizernej postury, jest bardzo silny - wyjaśniał 48-letni komornik.
- Wcale nie zamachnąłem się na komornika - zeznawał wczoraj przed sądem rolnik. - To oni mnie powalili na ziemię i skopali.

Na środowej sprawie z powodu choroby nie zeznawała siostra Mariana Borzyma. Ona również uczestniczyła w szarpaninie. Jak twierdziła w rozmowie z nami, jeden z urzędników popchnął ją tak silnie, że upadła na ziemię i uderzyła głową w kamień.

Rolnika oskarża szef siemiatyckiej prokuratury, Mirosław Żoch. Dodatkowo komornika wspiera adwokat. Rolnik przed sądem broni się sam.

Komornik nigdy nie przeprosił za błąd. Nie znalazł też prawdziwego dłużnika.
- Ta sprawa to farsa - mówili przed salą sąsiedzi Borzyma.
Kolejna rozprawa w lutym

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na Twitterze!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na Twiterze!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Wideo

Komentarze 19

Komentowanie zostało tymczasowo wyłączone.

Podaj powód zgłoszenia

z
zero
o kogo chodzi?
p
pal - koty
słyszałem ze komornik z prokuratorem mają chrabke na posesje ta i nie wiedza jak dziadka zalatwic to go takim sposbem utupic
h
husejn
PUTINA NA NICH TRZA RAZ DWA BY ICH ZAŁADWIŁ
A
Antek za wody
Rolnik, powinien zasiadać na ławie.... poszkodowanych!!!... komornik i asystant, powinni odpowiadać za napad i rozbuj na Rolniku. To komornik jest odpowiedzialny za ten błąd, że nie dopilnował własnych obowiązków i nie spradził przed zajęciem, czy ma właściwego dłużnika. Komornik powinien siedzieć i zapłacić odszkodowanie dla Rolnika, oraz Rolnik powinien zatrudnić adwokata i wszcząć sprawę przeciwko Policji, które nie interweniowała wobec sprawców, po sprawdzeniu, że to nie Rolnik jest dłużnikiem. Policja powinna aresztować komornika i jego asystenta, zaraz po sprawdzeniu.
a
alina
Oglądałam program p. Jaworowicz w telewizji, żałuję bardzo p.Mariana. Zmienił się ustrój, a prosty człowiek dla byle urzędnika jest nikim - można go poniżać itd. Mam nadzieję, że nowa generacja rolników pokaże urzędnikom,kto komu ma słuzyć. brawo dla sąsiada, który przyjechał z p.Marianem do TV.
w
www.komsomol.pl
Włodzimierz Iljicz Lenin
Majakowski Władimir Władimirowicz

Słowa nasze, nawet co ważniejsze słowo

ściera się w użyciu, jak ubiór, co sparciał.

Chcę, by zajaśniało na nowo

najdostojniejsze ze słów - partia.

Jednostka! Co komu po niej?!

Jednostki głosik cieńszy od pisku.

Do kogo dojdzie? - ledwie do żony!

I to, jeżeli pochyli się blisko.

Partia - to głosów jeden poryw -

zbity z bezliku cichych i cienkich,

pękają od nich wrogów zapory,

jak w huku armat w uszach bębenki.

Źle człowiekowi, kiedy sam jest.

Biada samemu, nic nie zwojuje -

byle dryblas w pól go przełamie,

i nawet słabsi, ale we dwoje.

A gdy się w partię zejdziemy w walce -

to padnij, wrogu, leż i pamiętaj.

Partia - to ręka milionopalca,

w jedną miażdżącą pięść zaciśnięta.

Jednostka - zerem, jednostka - bzdurą,

sama - nie ruszy pięciocalowej kłody,

choćby i wielką była figurą,

cóż dopiero podnieść dom pięciopiętrowy.

Partia - to barki milionów ludzi

ciasno do siebie przypartych -

podźwigniem gmachy, do nieba podrzucim,

napiąwszy mięśnie i oddech w partii.

Partia - to stos pacierzowy klasy robotniczej.

Partia - to nieśmiertelność naszej sprawy.

Partia - to jedno, co mnie nie zdradzi.

Dziś jam subiektem, a jutro ścieram cesarstwa z mapy.

Mózg klasy, sprawa klasy, siła klasy, chluba klasy -

oto czym jest partia.

Partia i Lenin - bliźnięta-bracia -

kogo bardziej matka-historia ceni?

Mówimy - Lenin, a w domyśle -partia,

mówimy - partia, a w domyśle - Lenin.

(...)
w
www.komsomol.pl
Dobre
P
Pyza
Tylko ku*** może bronić kurwę.Jak bym na twoją posesję wszedł gnido prokuratorska ze swoimi znajomymi biegłymi komornikami to byś stał jak ciota czy bronił swojej własności chamie z Bielska Podlaskiego.

To mi się podoba!!! Rzeczy nazywać po imieniu a nie sie pier...ić w tańcu.
Brawo juzef!!!
B
Byk
Najwyzszy czas zrobic skladke na adwokata dla tego pana, a pierwszym pociagnieciem powinno byc zawiadomienie o popelnieniu przestepstwa naruszenia miru domowego oraz naruszenia nietykalnosci osobistej , sam chetnie zaplace skladke mamy czas do lutego.

Ja z wielką przyjemnością pomogę. Na początek daje 100 zł.
I
IWAN SAPIEHA
Najwyższy czas zrobić składkę na adwokata dla naszego państwa, a pierwszym pociągnięciem powinno być zawiadomienie o popełnieniu przestępstwa naruszenia miru domowego oraz naruszenia nietykalności osobistej Rusi, sam chętnie zapłacę składkę mamy czas do lutego.
T
Teodorek
Niech komornik listonosza spyta lub żonę poszukiwanego. Patałach zawinił, a człowiek pod sąd idzie.Niezawisły?
G
Gość
Najwyzszy czas zrobic skladke na adwokata dla tego pana, a pierwszym pociagnieciem powinno byc zawiadomienie o popelnieniu przestepstwa naruszenia miru domowego oraz naruszenia nietykalnosci osobistej , sam chetnie zaplace skladke mamy czas do lutego.

Szkoda człowieka, bo widać iż nigdy w sądzie nie był i wierzy że sędzia jemu uwierzy. Musi mieć adwokata i to najlepiej kogoś takiego jak Bondyra z Białegostoku, bo sprawa przegrana. Nie wstydzą się, wszyscy ludzie są oburzeni na ich metody KGB-owskie, tzn. wejście bez pokazywania papieru na te czynności. Mi gliniarze z 15 lat temu na przeszukanie wjechali na podwórko, wziąłem kołek i kazałem wynosić z tym złomem z mojej ziemi. Wyjechali, pieszo stanęli pod bramką, pokazali ładnie papier i kulturalnie czynności się potoczyły, tak samo i tu, tyle że na dziadka trafili co nie dał rady nastukać po gębach. Takim komornikiem to i ja mogę być, tylko będę nazywał się przebieraniec.
j
ja
Najwyzszy czas zrobic skladke na adwokata dla tego pana, a pierwszym pociagnieciem powinno byc zawiadomienie o popelnieniu przestepstwa naruszenia miru domowego oraz naruszenia nietykalnosci osobistej , sam chetnie zaplace skladke mamy czas do lutego.
j
juzef
Tylko ku*** może bronić kurwę.Jak bym na twoją posesję wszedł gnido prokuratorska ze swoimi znajomymi biegłymi komornikami to byś stał jak ciota czy bronił swojej własności chamie z Bielska Podlaskiego.
A
[email protected]
przyklad panstwa w panstwie, gdzie reka reke myje
Przejdź na stronę główną Gazeta Współczesna
Dodaj ogłoszenie