Jurek Owsiak przyjechał nowoczesną karetką do Białegostoku....

  Jurek Owsiak przyjechał nowoczesną karetką do Białegostoku. To warty ponad 500 tys. zł dar dla Dziecięcego Szpitala Klinicznego [ZDJĘCIA]

  luk

  Gazeta Współczesna

  Aktualizacja:

  Gazeta Współczesna

  Jechaliśmy autostradą, słońce wyszło, wreszcie zobaczyliśmy śnieg - opisywał drogę do Białegostoku Jerzy Owsiak, szef Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. i dodawał: Cieszymy się, że możemy przekazać kolejne urządzenie do Białegostoku.
  Jurek Owsiak przyjechał nowoczesną karetką do Białegostoku. To warty ponad 500 tys. zł dar dla Dziecięcego Szpitala Klinicznego [ZDJĘCIA]
  1/26
  przejdź do galerii

  ©Anatol Chomicz

  Wartość przekazanego pojazdu wynosi ponad pół miliona złotych. Składają się na nią samochód z zabudową, sprzęt medyczny stanowiący wyposażenie karetki (m.in. respirator i wiele innych urządzeń) a także chociażby roczne ubezpieczenie AC/OC, pakiet przeglądów serwisowych oraz komplet opon zimowych.

  Zobacz galerię

  Karetka kupiona została dzięki środkom z 26. finału. Pierwsza prośba z UDSK trafiła do WOŚP półtora roku temu.
  W końcu szpital doczekał się specjalistycznego pojazdu do przewozu dzieci (nie noworodków) na badania w innych ośrodkach, ale też np. do przewiezienia pacjenta do domu, jeśli wymaga transportu w pozycji leżącej.

  Czytaj też: WOŚP 2018 Białystok. Asterka boża Krzysztofa Kononowicza została zniszczona na Rynku Kościuszki (zdjęcia, wideo)

  Uniwersytecki Dziecięcy Szpital Kliniczny w Białymstoku jest największym na Podlasiu ośrodkiem diagnostyczno-leczniczym dla dzieci i młodzieży. Realizuje wielospecjalistyczne świadczenia medyczne w systemie opieki stacjonarnej i ambulatoryjnej. W 16 klinikach i oddziałach hospitalizowanych jest rocznie prawie 20 tys. osób, a w 34 poradniach specjalistycznych leczy się prawie 140 tys. pacjentów. Szpital dysponuje 331 łóżkami oraz 6 stanowiskami do dializoterapii.

  Szpital, jako jedyny w województwie podlaskim posiada Klinikę Pediatrii, Onkologii i Hematologii Dziecięcej oraz znakomicie wyposażoną Klinikę Rehabilitacji Dziecięcej z Ośrodkiem Wczesnej Pomocy Dzieciom Upośledzonym „Dać Szansę” oraz Stację Dializ dla dzieci. Jako jedyna placówka w mieście posiada Klinikę Ortopedii i Traumatologii Dziecięcej oraz Klinikę Chirurgii i Urologii Dziecięcej. Na terenie Uniwersyteckiego Dziecięcego Szpitala Klinicznego działa szkoła, która zapewnia dzieciom kontynuacje nauki w czasie hospitalizacji.

  Fundacja WOŚP wspiera białostocki Uniwersytecki Dziecięcy Szpital Kliniczny niemal od początku swojej działalności. Do dziś placówka otrzymała w sumie 301 urządzeń medycznych o łącznej wartości ok. 6 954 903,30 złotych. Sprzęt z serduszkami WOŚP wykorzystywany jest na większości oddziałów szpitala, m.in. na Szpitalnym Oddziale Ratunkowym, oddziale intensywnej terapii dziecięcej, w Klinice Pediatrii, Gastroenterologii, Hepatologii, Żywienia i Alergologii, Klinice Otolaryngologii Dziecięcej, Klinice Ortopedii i Traumatologii Dziecięcej, Klinice Okulistyki, Klinice Chirurgii czy w Klinice Chorób Dzieci.

  W sumie placówki medyczne w Białymstoku otrzymały od WOŚP wsparcie w wysokości ponad 13 mln złotych.

  Czytaj treści premium w Gazecie Współczesnej Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze (6)

  Dodaj komentarz
  Wszystkie komentarze (6) forum.wspolczesna.pl

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecamy

  Wideo