Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Już ponad 100 podlaskich firm skorzystało z funduszy unijnych z projektu „Przedsiębiorcze Podlaskie”

Donata Żmiejko
Donata Żmiejko
Dzięki pożyczce na Inwestycje Rozwojowe m.in. Elżbieta Baranowska, właścicielka przedszkoli „U Kubusia Puchatka” w Gołdapi i Augustowie zmodernizowała kolejne przedszkole i rozwinęła działalność
Dzięki pożyczce na Inwestycje Rozwojowe m.in. Elżbieta Baranowska, właścicielka przedszkoli „U Kubusia Puchatka” w Gołdapi i Augustowie zmodernizowała kolejne przedszkole i rozwinęła działalność U Kubusia Puchatka z Facebooka
Ponad stu naszych przedsiębiorców otrzymało wsparcie z funduszy unijnych na realizację inwestycji rozwojowych. Do firm trafiło ponad 22 mln zł. Środki te pochodzą z Regionalnego Programu Operacyjnego na lata 2014-2020 (RPO WP), którymi zarządza Bank Gospodarstwa Krajowego. Przedsiębiorcy m.in. korzystają z niskiego oprocentowania pożyczek.

Z Pożyczki na Inwestycje Rozwojowe z projektu „Przedsiębiorcze Podlaskie” do tej pory najczęściej korzystali przedsiębiorcy z branży budowlanej, handlu hurtowego i detalicznego, a także osoby prowadzące działalność naukowo-techniczną i profesjonalną. Wśród stu przedsiębiorstw, które otrzymały środki z instrumentów zwrotnych, zdecydowaną większość stanowią mikroprzedsiębiorstwa, firmy działające na rynku dłużej niż 2 lata oraz start-upy, które nie posiadają historii kredytowej. Bank Gospodarstwa Krajowego wraz z instytucjami finansującymi udzielili wsparcia na kwotę sięgającą blisko 22,5 mln zł, z czego wkład dodatkowy odbiorców wynosił zaledwie 4 mln zł.

– Setne wsparcie udzielone z projektu „Przedsiębiorcze Podlaskie” dowodzi, że zarówno małe firmy, jak i te działające długo na rynku poszukują dodatkowego finansowania swojego biznesu. Umożliwienie przedsiębiorcom dostępu do kapitału przekłada się na realizację coraz liczniejszych projektów. Cieszy nas każdy sukces, gdyż ma znaczący wpływ na rozwój gospodarczy Podlasia – podkreśla Maciej Henkiel, ekspert w Departamencie Instrumentów Finansowych Banku Gospodarstwa Krajowego.
Unijne wsparcie w postaci preferencyjnych pożyczek to szczególna zachęta dla przedsiębiorców borykających się z brakiem kapitału na rozwój i inwestycje w firmie. To także alternatywa dla biznesów nowopowstałych, które stawiają na innowacyjny rozwój. Przedsiębiorca może wykorzystać środki np. na wprowadzenie nowych, innowacyjnych produktów lub usług, a także na rozszerzenie zakresu działalności.

– Do wzięcia pożyczki skłoniło mnie marzenie o rozwoju biznesu, jakim jest posiadanie sieci kameralnych przedszkoli. Miałam już dwie placówki, a dzięki udzielonym środkom zmodernizowałam kolejne przedszkole i rozwinęłam działalność. Mam mały, ale oddany personel, który prowadzi bardzo ciekawe i zróżnicowane zajęcia dydaktyczne. Cieszę się, że rodzice oddają swoje pociechy pod opiekę właśnie mi. To miejsce nie powstałoby jednak, gdyby nie pożyczka z funduszy unijnych – opowiada Elżbieta Baranowska, właścicielka przedszkoli „U Kubusia Puchatka” w Gołdapi i Augustowie.

Oprócz niskiego oprocentowania, zaletą pożyczki na inwestycje rozwojowe jest brak opłat, prowizji oraz dodatkowych kosztów za obsługę zaciągniętego zobowiązania.

Pożyczka na Inwestycje Rozwojowe ma przede wszystkim służyć przedsiębiorcom w realizacji ich inwestycji, co wpływa na rozwój przedsiębiorczości i gospodarki regionu. Dzięki temu, że finansowanie jest zwrotne, po realizacji inwestycji i spłacie zaciągniętej pożyczki, środki dalej są dostępne dla przedsiębiorców, a fundusze ponownie wykorzystywane na wsparcie kolejnych przedsięwzięć.
Szczegółowe informacje o Pożyczce na Inwestycje Rozwojowe oraz projekcie „Przedsiębiorcze Podlaskie” dostępne na stronie pozyczkiunijne.bgk.pl

https://poranny.pl/masz-pomysl-na-biznes-wez-pozyczke-unijna-i-zostan-swoim-szefem/ar/c3-13688972

od 7 lat
Wideo

Wyniki II tury wyborów samorządowych (sondaż)

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na wspolczesna.pl Gazeta Współczesna