Kamila Stepaniuk i Anna Rostkowska w rankingu "Złote Kolce"

Kamila Stepaniuk jest 14. lekkoatletką w Polsce.
Kamila Stepaniuk jest 14. lekkoatletką w Polsce. Archiwum
W najbardziej prestiżowym, corocznym rankingu lekkoatletów w Polsce znalazły się dwie sportsmenki z naszego regionu.

"Złote Kolce" organizowane przez redakcję "Sportu" i Polski Związek Lekkiej Atletyki przyznano po raz 40. Jubileuszowy ranking wygrali rekordzistka świata oraz mistrzyni globu w rzucie młotem, Anita Włodarczyk oraz wicemistrz świata w dysku Piotr Małachowski.

Do rankingowej "dwudziestki" trafiły wśród kobiet dwie nasze zawodniczki. 14. miejsce zajęła Kamila Stepaniuk (skok wzwyż, Podlasie Białystok) i a 18. pozycję Anna Rostkowska (800 m, Athletics Jakać Młoda). Dodajmy, że 7. miejsce przypadło Annie Jesień z AZS AWF Warszawa, która w 2010 roku ma występować w barwach Prefbetu Śniadowo Łomża.

"Złote kolce" to ranking wyjątkowy wymierny. Punkty do klasyfikacji lekkoatleci zdobywają za czołowe miejsca w najważniejszych imprezach międzynarodowych i krajowych oraz wartościowe wyniki. Można więc powiedzieć, że Kamila i Anna należą do polskiego "wunderteamu", który zrobił taką furorę podczas MŚ w Berlinie.

Rok temu w "Złotych Kolcach" Rostkowska zajęła 9. lokatę. Na 15. miejscu w ostatnim roku startów uplasowała się Krystyna Zabawska. Kulomiotka Podlasia Białystok w 1999 r. wpisała się do historii, wygrywając ten ranking.