PS
Karolina Naja i Anna Puławska wraz z trenerem Tomaszem Krykiem cieszą się ze świetnego początku sezonu
Fantastyczne rezultaty uzyskali reprezentanci Polski w kajakarstwie w ostatnim dniu Pucharu Świata w czeskich Racicach. Klasę pokazały wicemistrzynie olimpijskie z Tokio Karolina Naja i Anna Puławska, które wygrały finał dwójek na 500 m. Inne biało-czerwone osady wywalczyły w niedzielę jeszcze cztery miejsca na podium.

Naja i Puławska zostawiły w pokonanym polu Niemki i Nowozelandki. Piąte miejsce w finale A tej konkurencji zajęły Marta Walczykiewicz i Katarzyna Kołodziejczyk. Zwycięska polska osada pokazała, że ich forma z Tokio może być jeszcze lepsza i są w stanie zdominować rywalizację w tej konkurencji na lata.

Drugie miejsce i srebrny medal wywalczyła w K1 na 200 m Dominika Putto. W finale musiała uznać wyższość jedynie Słowenki Anji Osterman. Trzecia była jej rodaczka Spela Janić. Na piąte pozycji na metę wpłynęła Marta Walczykiewicz.

Druga była także medalistka olimpijska z Tokio w czwórce Justyna Iskrzycka, która w rywalizacji K1 na 1000 m przegrała tylko z Australijką Alyssą Bull. Ex-aequo z Polką na metę wpłynęła Hiszpanka Isabela Contreras.

Kanadyjkarka Katarzyna Szperkiewicz zajęła trzecie miejsce w rywalizacji jedynek na 500 m. Na metę wpłynęła jedynie za Ukrainną Ludmiłą Luzan i Niemką Lisą Jahn. Brąz wywalczyli także Kanadyjkarze Dominik Nowacki i Łukasz Witkowski w rywalizacji dwójek na 1000 m. Złoto dla Niemców, a brąz dla Włochów.

Reprezentanci Polski, których sponsorem jest marka Lotto, łącznie sześciokrotnie stanęli w Racicach na podium zawodów inaugurujących rywalizację w Pucharze Świata. W sobotę bezkonkurencyjną okazała się polska czwórka kajakarek w wyścigu na 500 m. Karolina Naja, Anna Puławska, Adrianna Kąkol i Dominika Putto pokazały, że poważnie chcą liczyć się w światowej stawce i ustawiają się na czołowej pozycji w wyścigu po upragnione przez polskich kajakarzy złoto igrzysk olimpijskich. Taki cel ma trener Tomasz Kryk, którego grupa cały czas się rozwija, i jak pokazuje start w Czechach, jest niezwykle mocna.

Rywalizację w Racicach zwieńczą wyścigi na najdłuższych dystansach 5000 m, w których Polskę reprezentowali będą – w C1 kobiet Sylwia Szczerbińska i Magda Stanny, w C1 mężczyzn Mateusz Borgiel i Adrian Kłos, a w K1 kobiet Anna Zagórska.

Następne zawody Pucharu Świata rozegrane zostaną za niespełna tydzień w Poznaniu.