Katastrofa. Smoleńsk. Teorie spiskowe (wideo, zdjęcia)

  Katastrofa. Smoleńsk. Teorie spiskowe (wideo, zdjęcia)

  kp

  Gazeta Współczesna

  Aktualizacja:

  Gazeta Współczesna

  Katastrofa. Smoleńsk. Teorie spiskowe (wideo, zdjęcia)
  Internet zalały spekulacje na temat katastrofy.
  Katastrofa. Smoleńsk. Teorie spiskowe (wideo, zdjęcia)
  W Internecie zaroiło się od tekstów dotyczących teorii spiskowych związanych z katastrofą prezydenckiego tupolewa w Smoleńsku, a fora pełne są komentarzy na ten temat.

  Ktoś mógł przeżyć katastrofę? Kto i dlaczego strzelał?

  W internecie można znaleźć nagranie, w którym słychać strzały. Pojawił się komentarz pod filmem: "Patrzcie uważnie, kto wyłania się z lewej strony drzewa! Ewidentnie widać człowieka, który najwyraźniej jest poważnie ranny. Możemy tylko spekulować, że to kobieta."  Pułkownik Jerzy Artymiak z naczelnej Prokuratury Wojskowej powiedział Radiu Zet, że nie można zbagatelizować tego filmu. Dodał również, że zapadła decyzja o zbadaniu przez biegłych pochodzenia, zawartości oraz autentyczności tego nagrania.

  Wszystkiemu winni są Rosjanie

  Pojawiły się też spekulacje, że za całą katastrofę odpowiada Federacja Rosyjska. Artur Górski, poseł PiS, powiedział "Naszemu Dziennikowi" o swoich podejrzeniach: "Jeśli się złoży w całość informacje, które napływają, nawet jeśli odnoszą się do różnych scenariuszy, a także weźmie się pod uwagę ewentualne intencje Rosjan, to można powiedzieć, choć bez stuprocentowej pewności, że Rosja jest w jakimś sensie odpowiedzialna za ten nowy Katyń". Później przeprosił za te słowa, tłumacząc się szokiem.

  Wybuch na pokładzie Tu-154

  W materiałach filmowych widać jedynie część z 55 tonowego samolotu. Na pierwszy rzut oka widać, że kadłub został doszczętnie zniszczony. Czym to zostało spowodowane? Czy był to tylko wybuch paliwa lotniczego? Pojawiły się informacje o tym, że na pokładzie samolotu doszło do wybuchu. Wzięło się to z relacji świadków, którzy przed rozbiciem samolotu słyszeli huk, dziwny dźwięk silnika, a jeden z nich widział dwa wybuchy jeszcze w powietrzu. Samolot spadł z niewielkiej wysokości, a rozbił się w szczątki.

  Samolot został uszkodzony w trakcie naprawy

  Pięć miesięcy temu samolot polskiego rządu był naprawiany w Rosji. Pojawiły się spekulacje o celowym uszkodzeniu samolotu. Jak powiedział "Naszemu Dziennikowi" dr. inż. Ryszard Drozdowicz z Politechniki Szczecińskiej, "okoliczności wskazują na poważną awarię lub celowe zablokowanie układu sterowania. Taką blokadę można celowo zamontować tak, aby uruchomiła się przy wypuszczeniu podwozia lub klap przed lądowaniem. Przy blokadzie klap lub lotek katastrofa była nieunikniona, gdyż pilot, nawet zwiększając nagle ciąg, nie był w stanie wyprowadzić mocno przechylonej ciężkiej maszyny."


  ***
  Czytaj też:
  Na Wawel? Ostra wymiana zdań przed Pałacem Biskupim

  ***
  Niesprawne urządzenia na lotnisku

  Inne spekulacje dotyczą niesprawności urządzeń na lotnisku w Smoleńsku. W internecie znaleźć można zdjęcia, na których widać jak żołnierze wymieniają żarówki w lampach naprowadzających.
  Zdjęcia są pod tym linkiem: http://silverrebel.livejournal.com/586215.html#cutid1

  Rosjanie zamienili czarne skrzynki

  Takie hipotezy biorą się z tego, że samolot był produkowany w Rosji i Rosjanie znali jego budowę oraz mogli podmienić skrzynki. Jeszcze jednym dowodem, według internautów, na spisek jest to, że analiza czarnych skrzynek i całe śledztwo prowadzone jest w Federacji Rosyjskiej.

  Wszystkiemu winne są banki

  Polska waluta w 2009 roku odnotowała wzrost o 1,7 proc., kiedy gospodarka krajów Unii Europejskich spadała o około 4,1 proc i jako nieliczni nie potrzebowaliśmy pożyczek - można przeczytać na jednym z blogów. Jak napisał "Daily Telegraph", “tylko Polska w Europie Wschodniej uniknęła pożyczek. Kaczyński frustrował niektórych swoich przeciwników mówiąc by nie spieszyli się z przystąpieniem do partii euro". Ponadto Kaczyński na prezesa banku centralnego mianował eurosceptycznego sojusznika, Sławomira Skrzypka, który również zginął w katastrofie. Wygląda na to, że wkrótce Polska będzie mogła z otwartymi ramionami dołączyć do unijnego ula - pisze jeden z internautów.

  Miejsca przeklęte istnieją

  Według niektórych opinii Katyń jest takim miejscem. 70 lat temu doszło tam do zbrodni na polskich obywatelach przez NKWD. Katastrofa pod Smoleńskiem nazywana jest przez internautów "drugim Katyniem."

  Nostradamus przepowiedział katastrofę

  Przypisany został Nostradamusowi cytat: "I wtem wielki ptak metalowy upadnie, a na nim znajdować się będą osoby ważne kraju niezwyciężonego, a na kraj ogarnięty chaosem i żałobą wrogi najeźdźca ze wschodu uderzy...". Jak się później okazało była to zmyślona przepowiednia.

  Nie wyciągać pochopnych wniosków

  Jednak przed wysuwaniem daleko idących wniosków przestrzega nawet przeciwnik Kremla, były agent sowieckich służb Wiktor Suworow. - Czy oni są zdolni do mordu politycznego? Są i wielokrotnie to pokazali. Ale w tej sprawie nie ma żadnych dowodów. Okoliczności katastrofy powinna zbadać międzynarodowa komisja - powiedział "Rzeczypospolitej" Suworow.

  Czytaj treści premium w Gazecie Współczesnej Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze (158)

  Dodaj komentarz
  Wszystkie komentarze (158) forum.wspolczesna.pl

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecamy

  Wideo