Keeza IV liga. Drużyny z podium zgarnęły komplet punktów

Piłkarze Tura utrzymali dystans nad najgroźniejszymi konkurentami
Piłkarze Tura utrzymali dystans nad najgroźniejszymi konkurentami Wojciech Wojtkielewicz
W okrojonej do pięciu spotkań weekendowej kolejce Keeza IV ligi nie było niespodzianek. Drużyny z podium wygrały swoje spotkania, a najwięcej problemów miał liderujący Tur Bielsk Podlaski.

Piłkarze trenera Pawła Bierzyna napotkali na zaskakująco silny opór broniących się przed degradacją rezerw Wigier Suwałki. Goście znakomicie weszli w mecz, uzyskując prowadzenie już w 9. minucie, po błędzie bramkarza Tura Patryka Siduna.

Gospodarze jeszcze przed przerwą nie tylko odrobili straty, ale i wyszli na prowadzenie. Najpierw sytuację sam na sam z golkiperem wygrał Krzysztof Cudowski, a potem rzut karny wykorzystał Maksim Smalewski. Kiedy w 63. minucie, po rzucie rożnym celnym strzałem głową popisał się Mateusz Rogowski wydawało się, że bielszczanie łatwo dopną swego.

Tymczasem w końcówce zagapienie się obrońców Tura po szybko wykonanym rzucie wolnym kosztowało lidera utratę kontaktowej bramki i zrobiło się nerwowo. Faworyci nie pozwoli jednak wyrwać sobie wygranej.

Jak burza wiosną idzie ŁKS1926 Łomża, który w środku tygodnia wygrał 4:2 zaległy mecz w Michałowie, a teraz efektownie pokonał u siebie 6:2 MKS Mielnik. Łomżanie w trzech występach strzelili aż 15 goli. Imponująca skuteczność.

Bez trudu wygrała też Wissa Szczuczyn, pokonując 5:1 Krypniankę.

WYNIKI 19. KOLEJKI
ŁKS 1926 Łomża - MKS Mielnik 6:2 (4:1).
Bramki: 1:0 - Szymański (7), 2:0 - Tarnowski (19), 3:0 - Szymański (30), 3:1 - Weremijewicz (38), 4:1 - Tarnowski (44), 5:1 - Melao (79), 6:1 - Jastrzębski (82), 6:2 - Giętkowski (85).

Dąb Dąbrowa Białostocka – Sparta 1951 Szepietowo 0:4 (0:2). Bramki: 0:1 - Decewicz (30), 0:2 - Faszczewski (42), 0:3 - Faszczewski (70), 0:4 - Wojno (73).

Orzeł Kolno – Cresovia Siemiatycze 0:0.

Wissa Szczuczyn – Krypnianka Krypno 5:1 (4:1). Bramki: 1:0 - Buzun (8), 2:0 - Buzun (13), 3:0 - Toczydłowski (17), 3:1 - Cybulko (24), 4:1 - Koncewicz (30), 5:1 - Korytkowski (69).

Tur Bielsk Podlaski – Wigry II Suwałki 3:2 (2:1). Bramki: 0:1 - (9), 1:1 - Cudowski (35), 2:1 - Smalewski (42-karny), 3:1 - Rogowski (63), 3:2 - (86).

Mecze przełożone: Promień Mońki - Warmia Grajewo, Sokół 1946 Sokółka - KS Michałowo, Sparta Augustów - Hetman Białystok.
Pauzował: MOSP Białystok.

1. Tur Bielsk Podlaski 17 47 72:12
2. Wissa Szczuczyn 18 42 53:20
3. ŁKS 1926 Łomża 18 41 54:20
4. Promień Mońki 17 37 57:28
5. KS Michałowo 17 34 49:38
6. Warmia Grajewo 16 32 29:17
7. Krypnianka Krypno 18 30 42:44