Piłkarze z Łomży znacznie oddalili się od awansu do III ligi
Piłkarze z Łomży znacznie oddalili się od awansu do III ligi Wojciech Wojtkielewicz
W meczu na szczycie Keeza IV ligi podlaskiej Wissa Szczuczyn pokonała 2:0 ŁKS 1926 Łomża. Spotkanie było bardzo nerwowe, a sędzia pokazał trzy czerwone kartki łomżanom i jedną ich rywalom. Wissa utrzymała punkt przewagi nad Turem Bielsk Podlaski, który wygrał 3:1 w Augustowie ze Spartą.

Co prawda do końca sezonu zostało jeszcze sporo kolejek, a zespół z Łomży ma mniej rozegranych spotkań i od Wissy, i od Tura, to strata Biało-Czerwonych jest już tak duża, że trudno sobie wyobrazić jej odrobienie.

Formalnie gospodarzem czwartoligowego szczytu była Wissa, ale mecz rozgrywano w Łomży, co było dodatkowym handicapem dla ŁKS-u. Ale już w 18. minucie miały miejsce wydarzenia, które pokrzyżowały szyki łomżanom. Naprawiający fatalny błąd swego bramkarza stoper Melao sfaulował taktycznie rywala i został usunięty z boiska. Jakby tego był mało, z rzutu wolnego pięknie uderzył Karol Buzun i Wissa miała nie tylko piłkarza, ale i gola więcej.

Pod koniec pierwszej odsłony sędzia usunął po jednym zawodniku z obu stron, a tuż po przerwie za niesportowe zachowanie Michała Tarnowskiego z Łomży, która od tei pory musiała sobie radzić w ośmiu przeciwko dziesięciu rywalom. Zespół ze Szczuczyna wykorzystał to w 88. minucie, kiedy akcję Filipa Dojlidy wykończył Konrad Radzikowski, ustalając wynik spotkania.

Bielszczanie bez większych problemów wygrali w Augustowie i nadal tracą tylko punkt do Wissy, od której rozegrali jedno spotkanie mniej. A już za tydzień emocje sięgną zenitu, bo obie ekipy zmierzą się w Bielsku Podlaskim.

Na dole tabeli trwa równie zacięta walka o uniknięcie degradacji. Bardzo ważne spotkanie wygrał MOSP Białystok, pokonując 2:0 rezerwy suwalskich Wigier. O triumfie białostoczan przesądziły gole w końcówkach obu odsłon. W pierwszej połowie trafił Mateusz Grabarz, a w drugiej - Jakub Wołosik.

Serię porażek przerwał Dąb Dąbrowa Białostocka, który co prawda nadal wiosną nie strzelił gola, ale powiększył o oczko dorobek punktowy, remisując bezbramkowo z Sokołem 1946 Sokółka.

WYNIKI 25. KOLEJKI
Warmia Grajewo - Krypnianka Krypno 2:2 (1:1).
Bramki: 1:0 - Popławski (1), 1:1 - Turowski (42), 1:2 - Ciereszko (66), 2:2 - Domurat (73).
Sparta Augustów - Tur Bielsk Podlaski 1:3 (0:1). Bramki: 0:1 - Kosiński (36), 0:2 - Smalewski (48), 0:3 - Cudowski (75), 1:3 - Salik (90).
Sokół 1946 Sokółka - Dąb Dąbrowa Białostocka 0:0.
Cresovia Siemiatycze - Hetman Białystok 1:1 (0:1). Bramki: 0:1 - Sawicki (13), 1:1 - Tomczyk (69).
MOSP Białystok - Wigry II Suwałki 2:0 (1:0). Bramki: 1:0 - Grabarz (44), 2:0 - Wołosik (89).
Promień Mońki - Sparta 1951 Szepietowo 3:1 (1:1). Bramki: 1:0 - Odyjewski (4), 1:1 - Konon (36), 2:1 - Chojnowski (55), 3:1 - Poliński (62).
Wissa Szczuczyn - ŁKS 1926 Łomża 2:0 (1:0). Bramki: 1:0 - Buzun (19), 2:0 - Radzikowski (88).
Orzeł Kolno - MKS Mielnik 3:2.