Piłkarze Promienia Mońki znacznie zmniejszyli swoje szanse na awans do III ligi
Piłkarze Promienia Mońki znacznie zmniejszyli swoje szanse na awans do III ligi Wojciech Wojtkielewicz
Tydzień temu Promień Mońki wygrał w Bielsku Podlaskim z Turem 2:0 i został nowym liderem Keeza IV Ligi. Teraz nastąpił zwrot akcji, bo w środku tygodnia zespół trenera Dariusza Szklarzewskiego pauzował, a w weekend przegrał 1:3 z Wissą Szczuczyn i spadł na trzecie miejsce.

Szlagier kolejki rozpoczął się bardzo niefortunnie dla gości, którzy w ciągu 20. minut stracili dwa gole i nie byli w stanie odwrócić losów rywalizacji z Wissą. Po zmianie stron zespół ze Szczuczyna dołożył jeszcze jedną bramkę, a Promień stać było tylko na honorowe trafienie.

Na szczycie tabeli utrzymał się Tur Bielsk Podlaski, który wygrał u siebie 3:0 z broniącym się przed degradacją MOSP-em Białystok. Nieźle punktujący ostatnio piłkarze ze stolicy regionu odpierali ataki faworyzowanych rywali do 57. minuty, kiedy popis rozpoczął Michał Walczuk z Tura. Na początek dokładnie dośrodkował z rzutu rożnego, a z bliska piłkę do siatki białostoczan wepchnął Maksim Smalewski.

Potem Walczuk wpadł z piłką w pole karne, gdzie został sfaulowany, a jedenastkę wykorzystał Karol Kosiński. Znakomity występ napastnik bielszczan, który w czerwcu skończy 24 lata, ukoronował golem w 67. minucie, kiedy po składnej wymianie podań wykorzystał sytuację sam na sam z bramkarzem.

Tur ma teraz dwa punkty przewagi nad Wissą i aż sześć nad Promieniem, a do rozegrania pozostały jeszcze cztery kolejki.

Na dole tabeli ogromnej szansy nie wykorzystała Sparta Augustów. Ekipa znad Netty po godzinie gry prowadziła z Orłem Kolno 2:0, ale musiała zadowolić się remisem 2:2. Z losem wydaje się już być pogodzony Dąb Dąbrowa Białostocka, który przegrał u siebie aż 0:4 z Warmią Grajewo i może powoli szykować się do występów w okręgówce.

WYNIKI 30. KOLEJKI
Wissa Szczuczyn - Promień Mońki 3:1 (2:0).
Bramki: 1:0 - Radzikowski (14), 2:0 - Szaraniec (19), 3:0 - Łupiński (57), 3:1 - Siacheika (71).
Tur Bielsk Podlaski - MOSP Białystok 3:0 (0:0). Bramki: 1:0 - Smalewski (57), 2:0 - Kosiński (61), 3:0 - Walczuk (67).
Sparta Augustów - Orzeł Kolno 2:2 (2:0). Bramki: 1:0 - Zaniewski (43), 2:0 - Bil (45), 2:1 - Banach (61), 2:2 - Prusinowski (78).
ŁKS 1926 Łomża - Cresovia Siemiatycze 6:0 (4:0). Bramki: 1:0 - Kacprzyk (10), 2:0 - Brzozowski (13), 3:0 - Kacprzyk (23), 4:0 - Jastrzębski (37), 5:0 - Zalewski (63), 6:0 - Brzozowski (67).
Dąb Dąbrowa Białostocka - Warmia Grajewo 0:4 (0:1). Bramki: 0:1 - Dzierzgowski (43), 0:2 - Dzierzgowski (54), 0:3 - Chyliński (63), 0:4 - Dzierzgowski (65).
MKS Mielnik - Krypnianka Krypno 0:6.
Wigry II Suwałki - Hetman Białystok 0:2 (0:0). Bramki: 0:1 - Szadłowski (72), 0:2 - Szadłowski (82).
Sparta 1951 Szepietowo - KS Michałowo 0:2.
Pauzował: Sokół 1946 Sokółka.

1. Tur Bielsk Podlaski 28 71 95-21
2. Wissa Szczuczyn 28 69 79-28
3. Promień Mońki 28 65 83-34
4. ŁKS 1926 Łomża 28 57 85-31
5. Warmia Grajewo 28 54 60-30
6. KS Michałowo 27 47 73-59