Keeza IV liga. Potknięcia ŁKS 1926 Łomża i Ruchu Wysokie Mazowieckie. Olimpia Zambrów liderem!

Piłkarze Czarnych Czarni Białostocka potrafią sprawiać niespodzianki. W sobotę pokonali dotychczasowego lidera Keeza IV ligi Wojciech Wojtkielewicz
Czyżby zadyszka liderów? W 26. kolejce spotkań dotychczasowy lider ŁKS 1926 Łomża przegrał na wyjeździe z Czarnymi Czarna Białostocka 1:3 , a Ruch Wysokie Mazowieckie stracił punkty remisując w Grajewie z Warmią 1:1. W obu tych spotkaniach faworyci musili sobie radzić kończąc mecze w „dziesiątkę”.

Piłkarze Czarnych Czarna Białostocka są prawdziwą zmorą liderów. Przypomnijmy, że już w tym sezonie zaskakiwali remisując m.in. w listopadzie 2021 roku z Olimpią Zambrów 1:1. Teraz zaś pokonali ŁKS 1926 Łomża 3:1. Łomżanie od 78 minuty grali w „dziesiątkę”, po tym jak Mateusz Antonowicz otrzymał czerwoną kartkę.

Również w dziesięciu musieli sobie radzić w meczu z Warmią Grajewo piłkarze Ruchu Wysokie Mazowieckie. Tylko że oni bez jednego piłkarza grali już od 39 minuty.

Ruch prowadził po golu swojego trenera Kamila Jackiewicza. W drugiej połowie kapitalnym uderzeniem z około 40 metrów popisał się Arkadiusz Mazurek. Piłka idealnie wpadła pod poprzeczkę bramki gości.

– To jest bardzo cenny punkt wywalczony z bardzo dobrą drużyną - mówił po meczu trener Warmii Leszek Zawadzki. – Może mały niedosyt jest, bo graliśmy przez dłuższy czas w przewadze jednego piłkarza i mieliśmy dobre sytuacje –dodał szkoleniowiec.
Z potknięć ŁKS-u i Ruchu skorzystała Olimpia Zambrów, która pokonując 3:0 KS Michałowo odzyskała fotel lidera Keeza IV ligi.

Wyniki 26. kolejki
Warmia Grajewo - Ruch Wysokie Mazowieckie 1:1 (0:1). Bramki: 0:1 Kamil Jackiewicz 32, 1:1 Arkadiusz Mazurek 69. Czerwona kartka: Jakub Mikołajczyk (Ruch, 39).
Czarni Czarna Białostocka - ŁKS 1926 Łomża 3:1 (1:1) Bramki: 1:0 Bartłomiej Żuberek 23, 1:1 Robert Cychol 26, 2:1 Bartosz Gliński 58, 3:1 Bartłomiej Żuberek 84
ŁKS 1926 Łomża: Timaszkow - Kamieniowski (73. Antonowicz), Dobrowolski, Cychol, Poreda - Reid, Walczak, Grycel, Csiszar (55. Żebrowski), Szymański, Sokołowski (63 Maćkowski).
Czerwona kartka: Mateusz Antonowicz (ŁKS, 78)
KS Grabówka - Tur Bielsk Podlaski 2:2 (0:0). Bramki: 0:1 Jan Kacprowski 54, 1:1 Maciej Kurcewicz 70, 2:1 Michał Domański 74, 2:2 Piotr Kosiński 90+3.

Hetman Białystok - KS Wasilków 0:2 (0:1).
Bramki: 0:1 Damian Zubowski 38, 0:2 Jakub Kozłowski 65.

KS Michałowo – Olimpia Zambrów0:3 (0:0) Bramki: 0:1 Kamil Zalewski 70, 0:2 Kamil Zalewski 85, 0:3 Nazar Malinowskij 89.

MOSP Białystok - Krypnianka Krypno 6:1 (1:0). Bramki: 1:0 Damian Garbowski 34 samobójcza, 2:0 Patryk Sawicki 51, 3:0 Mateusz Karol 60, 3:1 Maciej Stachelek 60, 4:1 Fabian Leonowicz 74, 5:1 Jakub Wołoisik 76, 6:1 Jakub Wołosik 84.
Orzeł Kolno - Promień Mońki (mecz zakończył się po zamknięciu numeru)
Sparta 1951 Szepietowo - Cresovia Siemiatycze 2:0 (0:0). Bramki: 1:0 Ołów 64, 2:0 Gleb 80.

1. Olimpia Zambrów 25 65 102-19
2. Ruch Wysokie Maz. 25 65 71-12
3. ŁKS 1926 Łomża 25 64 94-26
4. KS Michałowo 25 49 65-35
5. Tur Bielsk Podlaski 25 45 60-38
6. KS Wasilków 26 41 45-42
7. KS Grabówka 25 38 52-53
8. Warmia Grajewo 25 37 58-36