Piłkarze Orła Kolno (ciemniejsze stroje) przegrali na  wyjeździe z Turem, który został nowym liderem IV ligi
Piłkarze Orła Kolno (ciemniejsze stroje) przegrali na wyjeździe z Turem, który został nowym liderem IV ligi facebook.com/turbielsk
Trzęsienie ziemi na podium IV ligi, z którego po porażkach wypadły ŁKS 1926 Łomża i KS Wasilków. Na czoło tabeli wskoczył Tur Bielsk Podlaski.

Zaskoczeniem jest porażka łomżan, którzy ulegli u siebie 0:1 Promieniowi Mońki. Piłkarze ŁKS-u ostatnio imponowali formą (pięć zwycięstw i remis), ale nie znaleźli sposobu na drużynę Dariusza Szklarzewskiego. Gola na wagę cennego triumfu strzelił dla Promienia głową po dośrodkowaniu z rzutu rożnego Maciej Odyjewski już w 14. minucie potyczki. Warto dodać, że ekipa z Łomży po raz pierwszy w tym sezonie nie zdobyła bramki.

- Mieliśmy plan na ten mecz, zespół z poświęceniem i ofiarnością realizował go, zostawiając wiele zdrowia na boisku i mamy zwycięstwo - komentuje trener Szklarzewski. - Nie da się ukryć, że sprzyjało nam szczęście, bo Łomża trafiła dwa razy w słupek i raz w poprzeczkę, ale i my mieliśmy okazje do podwyższenia prowadzenia - dodaje.

Bez czterech podstawowych piłkarzy KS Wasilków nie dał rady Ruchowi Wysokie Mazowieckie, przegrywając na wyjeździe 2:5.

- W każdej formacji brakowało kluczowego piłkarza i tych luk w składzie w spotkaniu z silnym przeciwnikiem nie udało się wypełnić. Mimo to jeszcze kwadrans przed końcem było tylko 1:2 i dopiero w ostatnich fragmentach sprawa się rozstrzygnęła - ocenia szkoleniowiec gości Robert Speichler.

Z potknięć rywali skorzystał Tur, pewnie wygrywając u siebie 2:o z Orłem Kolno. Już w 10. minucie Jacek Dzienis kropnął z dystansu, ale piłka wylądowała na słupku, trafiając jednak pod nogi Patryka Niemczynowicza, a ten efektownym strzałem umieścił ją pod poprzeczką bramki gości. Tuż przed końcem pierwszej połowy wynik ustalił Patryk Stypułkowski.

Właściwy rytm łapie Wissa Szczuczyn, która aż 6:0 ograła Cresovię Siemiatycze. Cztery trafienia były dziełem Marcina Świderskiego.

WYNIKI 8. KOLEJKI
Warmia Grajewo - MOSP Białystok 4:0 (1:0).
Bramki: 1:0 - Kossyk (14-karny), 2:0 - Mazurek (54), 3:0 - Kuźmicki (63-samobójcza), 4:0 - Kossyk (88-karny).

Tur Bielsk Podlaski - Orzeł Kolno 2:0 (2:0). Bramki: 1:0 - Niemczynowicz (10), 2:0 - Stypułkowski (42).

KS Grabówka - Czarni Czarna Białostocka 3:1 (1:1). Bramki: 0:1 - Pawnuk (17), 1:1 - Józwowicz (44), 2:1- Ilczuk (90), 3:1- Kapla (90).

Ruch Wysokie Mazowieckie - KS Wasilków 5:2 (2:0). Bramki: 1:0 - Kul (10), 2:0 - Jackiewicz (20), 2:1 - Toczydłowski (71), 3:1 - Jackiewicz (77), 4:1 - Brokowski (87), 5: 1- Grochowski (90), 5:2 - Toczydłowski (90).

ŁKS 1926 Łomża -Promień Mońki 0:1 (0:1). Bramka:0:1 - Odyjewski (14).

Wissa Szczuczyn - Cresovia Siemiatycze 6:0 (3:0). Bramki: 1:0 - Świderski (18), 2:0 - Świderski (35), 3:0 - Świderski (45), 4:0 - Tercjak (52), 5:0 - Bażan (68), 6:0 - Świderski (87).

KS Michałowo - Krypnianka Krypno 1:1 (0:1). Bramki: 0:1 - Charytonow (23), 1:1 - Grabowski (66).

Sparta Szepietowo - Dąb Dąbrowa Białostocka 0:0.

KS Śniadowo - Wigry Suwałki 1:5.

1. Tur Bielsk Podlaski 8 19 17-9
2. Wigry Suwałki 8 18 28-15
3. Promień Mońki 8 18 20-10
4. Warmia Grajewo 8 17 18-7
5. ŁKS 1926 Łomża 8 16 29-11
6. KS Wasilków 8 16 22-13