Keeza IV liga. Trzy drużyny z kompletem punktów. Na czele Ruch

Hetman Białystok pozostaje nadal bez punktu w IV lidze
Hetman Białystok pozostaje nadal bez punktu w IV lidze Wojciech Wojtkielewicz
Ruch Wysokie Mazowieckie został liderem Keeza IV ligi

Olimpia Zambrów odniosła trzecie zwycięstwo w trzecim meczu nowego sezonu IV ligi pokonując na wyjeździe, także spadkowicza z III ligi, KS Wasilków 3:0. Podopieczni trenera Tomasza Kulhawika chociaż strzelili trzy gole dopiero po przerwie to jednak ich przewaga nie podlegała dyskusji.

– Niestety, nasza nonszalancja sprawiła, że gole padły dopiero po przerwie. M.in. nie wykorzystaliśmy w pierwszej połowie karnego obronionego przez bramkarza gospodarzy – powiedział nam szkoleniowiec Olimpii Tomasz Kulhawik.

– Mieliśmy sporo sytuacji, ale mogliśmy nawet przegrywać. Na szczęście dobrze zachował się w końcówce pierwszych 45 minut nasz młodzieżowy bramkarz. W drugiej połowie poprawiliśmy już celowniki, czego efektem były trzy bramki, a dwie jeszcze nie uznał sędzia uważając, że padły z pozycji spalonych moich piłkarzy – dodał Kulhawik.

Jedną z bramek dla Olimpii zdobył Kamil Zalewski, a był to jego setny gol zdobyty w barwach drużyny z Zambrowa.
Inne sobotnie spotkania także były jednostronnymi widowiskami. Czarni Czarna Białostocka pokonali Orzeł Kolno 4:0. Wynik odzwierciedla to co działo się na boisku - stwierdził szkoleniowiec Czarnych Mateusz Woroniecki.

KS Grabówka pokonała Spartę 1951 Szepietowo 5:1, a w derbach stolicy województwa podlaskiego MOSP Białystok wygrał z Hetmanem Białystok 4:0. – Hetman strzelił raz w poprzeczkę, ale tak to my mieliśmy dużą przewagę, wygrywając pewnie i zasłużenie 4:0 - powiedział szkoleniowiec MOSP-u Piotr Szydłowski.

W niedzielę na fotel lidera wskoczył Ruch Wysokie Mazowieckie, który rozgromił Promienia Mońki 7:0. Sygnał do strzelenia bramki dał grający trener Kamil Jackiewicz, który trafił do bramki rywali już w drugiej minucie.

Wyniki 3. kolejki
Hetman Białystok - MOSP Białystok 0:4 (0:1).Bramki: 0:1 Dawid Kuźmixki 45, 0:2 Mateusz Karol 53, 0:3 Mateusz Karol 70, 0:4 Michał Kapla 88.
KS Grabówka - Sparta 1951 Szepietowo 5:1
Bramki dla Grabówki: Kurcewicz 2, Domański 2, Kalinowski.
Czarni Czarna Białostocka - Orzeł Kolno 4:0 (1:0). Bramki: 1:0 Żuberek 20, 2:0 Żuberek 55, 3:0 Hołowacz 60, 4:0 Gliński 87 z karnego.
KS Wasilków - Olimpia Zambrów 0:3 (0:0).
Bramki: 1:0 Kamil Zalewski 53, 2:0 Karol Mackiewicz 62, 3:0 Michał Dawidowicz 87.
Olimpia: Subczyński - Wyszomierski (82 Żero), Paczkowski, Radecki (82 Łapiński), P. Jastrzębski (81 Gołszewski), Grochowski (46 Gużewski), Malinowski, Dawidowicz, Mackiewicz (66. M. Jastrzębski), Zalewski, Kalinowski.
KS Michałowo - Warmia Grajewo 1:1 (0:1).
Bramki: 0:1 Paweł Kossyk z karnego 11, 1:1 Pioitr Skiepko 73.
Ruch Wysokie Mazowieckie - Promień Mońki 7:0 (6:0). Bramki: 1:0 Kamil Jackiewicz 2, 2:0 Michał Steć 30, 3:0 Łukasz Grzybowski 35, 4:0 Kacper Skibko 40, 5:0 Patryk Pasko 43, 6:0 Kacper Skibko 45, 7:0 Mariusz Piszczatowski 85.
Tur Bielsk Podlaski - Krypnianka Krypno 3:1 (0:0). Bramki: 1:0 Karol Kosiński, 2:0 Jan Kacprowski, 3:0 Jan Kacprowski, 3:1 Łukasz Stachurski.
1. Ruch Wysokie Maz. 3 9 14-0
2. Olimpia Zambrów 3 9 13-2
3. KS Grabówka 3 9 11-3
4. KS Michałowo 3 7 8-4
5. Czarni Czarna Biał. 3 6 7-3
6. MOSP Białystok 3 6 7-4
7. Tur Bielsk Podlaski 3 6 6-8
8. Warmia Grajewo 3 4 4-4